Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Welsh Corgi Cardigan | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Welsh Corgi Cardigan

Opis rasy

 

Cardigan Welsh Corgi to arcydzieło sztuki hodowcy: każdy aspekt jego makijażu jest doskonale dostosowany do przemieszczania bydła, a mimo to jest tak sympatyczny i słodki, że byłby cenionym towarzyszem, nawet gdyby nigdy nie pracował. Długie, nisko osadzone psy o mocnej kości, krótkich nogach i głębokiej klatce piersiowej, Cardigans są potężnymi pracownikami o zwodniczej szybkości i gracji. Cardis może ważyć od 12,5 do 17 kg, z samicami na dolnym końcu skali. Występują w kilku kolorach sierści, od czerwonego po popularny wzór blue-merle. Najszybszym sposobem na odróżnienie Cardi od ich kuzynów, Pembroke Welsh Corgis, jest sprawdzenie zadu: Kardigany mają ogony; Pembroki nie. Cardis to zdolni do szkolenia, wierni i czujni stróże ze szczekaniem „wielkiego psa”. Dobrze zsocjalizowane Cardis szczególnie lubią dzieci i są zgodne z innymi zwierzętami domowymi. Ci wysportowani, krzepcy pasterze kochają przyrodę i rozwijają się dzięki stymulacji umysłowej i aktywności fizycznej.


Wygląd i charakter

 

Welsh Corgi Cardigan to rasa psów o krępej budowie i niskim wzroście, osiągającej zwykle od 25 do 30 cm wzrostu w kłębie i ważącej od 11 do 17 kg. Charakterystyczne dla tej rasy są ich długie, zaokrąglone uszy i krótkie, zwężające się ku końcowi ogony. Sierść jest gęsta i miękka, zwykle w odcieniach czarnego, brązowego, piaskowego lub białego koloru, często z białymi plamami.

Welsh Corgi Cardigan to rasa psów o przyjaznym i ufnym charakterze. Są bardzo towarzyscy i przywiązują się do swoich właścicieli, a także lubią być w towarzystwie innych psów i ludzi. Są inteligentne i chętnie uczą się nowych rzeczy, co czyni je łatwymi do szkolenia.

Jednym z charakterystycznych zachowań Welsh Corgi Cardigan jest ich skłonność do pilnowania i stróżowania, co czyni je doskonałymi psami stróżującymi. Są też bardzo aktywni i lubią ruch, szczególnie chodzenie na spacery i bieganie.


Jak dbać?

 

Dobre wyczesywanie przynajmniej raz w tygodniu powinno sprawić, że sierść kardigana będzie zdrowa i będzie wyglądać jak najlepiej. Przycinanie włosów na spodzie stóp pomaga zmniejszyć ilość brudu, który zwierzę może codziennie wnosić do domu. Paznokcie również powinny być przycięte. Niektórzy właściciele zwierząt domowych błędnie uważają, że powinni mieć krótko przyciętego psa na lato. Jeśli sierść kardigana jest odpowiednia dla rasy, nie jest to konieczne. Właściwa sierść ma podstawowe cechy pozwalające na utrzymanie właściwej temperatury ciała, o ile warunki są normalne. Należy jednak zauważyć, że czarny pies pochłonie więcej ciepła w słoneczny dzień i należy uważać, aby nie prześwietlać go podczas upałów.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij