Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Cocker Spaniel Angielski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Cocker Spaniel Angielski

Opis rasy

 

Jest to rasa psów myśliwskich, które świetnie sprawdzają się także w roli psów domowych. Cechuje je chęć do zabawy i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Uwielbiają także dzieci, dlatego jeśli szukasz psa, który będzie pupilem całej rodziny, to cocker spaniel angielski jest świetnym wyborem.


Wygląd i charakter

 

Są to psy średniej wielkości o wyważonej i zwartej sylwetce. Mają długie zwisające uszy, które są ich cechą charakterystyczną. Są one także mocno owłosione. Ich sierść jest jedwabista i najdłuższa na łapach. Psy te są niezwykle towarzyskie, energiczne i radosne. Lubią także pieszczoty i bliskość swoich opiekunów. W kontaktach z ludźmi są one bardzo czułe i serdeczne.

Cocer spaniel angielski jest psem inteligentnym i chętnym do nauki. Niekiedy wykazuje jednak upór, dlatego bardzo ważna jest konsekwencja podczas pracy z nim. Psy te potrzebują sporej dawki ruchu, dlatego nie nadają się dla osób starszych i mało aktywnych. Nie lubią także samotności, gdyż mocno przywiązują się do swoich opiekunów. Jeśli zostają zbyt długo same, to mogą przejawiać zachowania destruktywne i niszczyć np. meble.


Jak dbać?

 

Psy tej rasy potrzebują dużej dawki ruchu również ze względów zdrowotnych. Jeśli mają go zbyt mało to mogą szybko tyć. Brak możliwości wybiegania się może powodować u nich także złe samopoczucie, a nawet depresję. Jeśli ta potrzeba będzie u nich systematycznie zaspokajana, to odwdzięczą się oddaniem i ogromną miłością do swojego opiekuna.

Nie są to psy bardzo wymagające, ale ich długa sierść musi być odpowiednio pielęgnowana. Kluczowe znaczenie ma regularne jej czesanie. W okresie intensywnego linienia należy to robić nawet codziennie. Opiekunowie muszą pamiętać również o regularnym wycinaniu sierści przy poduszkach łap. Psy tej rasy nie wymagają częstego kąpania, gdyż może to negatywnie wpłynąć na wygląd i kondycję ich sierści. Należy to robić tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba.

Jest to pies, który świetnie odnajdzie się zarówno mieszkając w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu. Musi mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu, nie tylko w postaci spacerów. Podczas spędzania czasu na zewnątrz warto angażować psa w różnego rodzaju zabawy, które doskonale pomogą zaspokoić jego potrzeby wynikające z jego natury i myśliwskiego charakteru.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij