Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Doberman | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Doberman

Opis rasy

 

Są to psy stróżujące średniej wielkości o charakterystycznej sylwetce i postawie. Wyróżnia je ogromna inteligencja oraz zamiłowanie do aktywności fizycznej. Zdecydowanie bardziej wolą one ruch niż leniuchowanie na kanapie. Jeśli zapewnione zostanie mu odpowiednie szkolenie to stanie się świetnym towarzyszem dla całej rodziny.


Wygląd i charakter

 

Sylwetka tych psów jest dobrze umięśniona i dość muskularna. Jednocześnie ma zachowane odpowiednie proporcję oraz harmonię. Wbrew pozorom są to psy łagodne i bardzo czułe. Uwielbia spędzać czas ze swoim opiekunem i jest do niego bardzo przywiązany. Dość źle znosi samotność i domaga się zainteresowania ze strony człowieka.

Są to psy bardzo aktywne oraz żywiołowe. Bardzo ważne jest to, aby zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu, która zaspokoi ich podstawowe potrzeby. Uwielbiają wysiłek fizyczny oraz są zawsze chętne do zabawy. Psy te wymagają jednak właściwego szkolenia, które musi zostać przeprowadzone już w wieku szczenięcym. Dzięki temu staną się one posłuszne i dobrze ułożone. Opiekun musi być konsekwentny w swoim działaniu, gdyż mimo tego, że są to psy inteligentne, które chętnie się uczą, cechuje je jednak także opór.

Dość duży, potężny pies o eleganckim wyglądzie. Ma gładką, krótką sierść, która występuje w umaszczeniu brązowym, czarnym, niebieskim lub płowym (zwanym też „Isabella”), z rdzawymi podpalaniem. Sylwetka powinna wyglądać dumnie i przywodzić na myśl konia pełnej krwi. Dorosłe psy mierzą około 69 cm, dorosłe suki 65 cm. Dorosłe osobniki tej rasy ważą około 32-45 kg.


Jak dbać?

 

Dobermany wymagają odpowiedniego szkolenia. Bardzo istotne jest to, aby opiekun zadbał o to, aby taki trening był połączeniem łagodności i determinacji. Jeśli wobec nich używa się agresji lub przemocy może to skutkować brakiem posłuszeństwa ze strony psa. To z kolei może mieć bardzo poważne konsekwencje, gdyż doberman może stać się wtedy agresywny.

Psy tej rasy są doskonałymi stróżami. Mają silnie rozwinięty instynkt obronny, dlatego, gdy w pobliżu pojawi się intruz powiadomią o tym opiekuna głośnym szczekaniem. Jeśli więc zależy Ci na czujnym czworonogu to wybierz właśnie psa tej rasy.

Dobermany mają krótką sierść, która nie jest trudna w pielęgnacji. Lubią jeść, dlatego trzeba pilnować, aby otrzymywały wartościową karmę. Musi ona dostarczać odpowiednią dawkę kalorii ze względu na to, że są to psy aktywne, które dużo się ruszają. Ich krótka sierść oraz brak podszerstka sprawiają, że źle znoszą bardzo niskie i wysokie temperatury. Zimą spacery należy ograniczyć do niezbędnego minimum, a latem zapewnić bezpieczne schronienie w cieniu.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij