Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Foxhound Amerykański | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Foxhound Amerykański

Opis rasy

 

Foxhoundy amerykańskie to dobroduszne, łatwe w utrzymaniu psy, które dobrze dogadują się z dziećmi, psami, a nawet kotami, ale mają specjalne względy dla przyszłych właścicieli. Są blisko związani z rewolucyjnymi bohaterami i pofałdowanymi posiadłościami starej Wirginii. Foxhoundy amerykańskie to eleganckie, smukłe myśliwe znane ze swojej szybkości, wytrzymałości i etyki pracy. Foxhounda amerykańskiego można odróżnić od jego brytyjskiego kuzyna, Foxhounda angielskiego, na podstawie długości nóg (nogi Amerykanina są dłuższe i o delikatniejszej kości) oraz lekko wysklepionych lędźwi (tylny koniec). Foxhoundy amerykańskie mają duże, miękkie oczy o wyrazie określanym jako łagodny i błagalny. Jak na razie dobrze. Ale Foxhoundy mają specjalne względy. Potrzebują dużo ćwiczeń lub mogą popaść w depresję i destrukcję. Jednomyślny popęd zdobyczy Foxhounda musi być zarządzany. Ich głośne wycie jest melodyjne dla miłośników psów, ale może być uciążliwe dla sąsiadów, a szkolenie i włamanie tych niezależnych dusz może być dużym wyzwaniem dla początkujących właścicieli.


Wygląd i charakter

 

Foxhound Amerykański to rasa psów myśliwskich pochodząca z USA. Są to psy o wyjątkowym węchu i zdolnościach myśliwskich.

Foxhound Amerykański to duży, silny i muskularny pies, który osiąga wysokość w kłębie od 56 do 64 cm i waży zwykle od 29 do 36 kg. Ich futro jest krótkie, sztywne i gęste, a kolor może być różny, w zależności od linii hodowlanych.

Foxhound Amerykański to pies o przyjaznym charakterze, który lubi przebywać w towarzystwie innych psów. Są to psy z natury łagodne, cierpliwe i spokojne, które doskonale nadają się jako psy rodzinne. W domu są zwykle ciche i spokojne, a na zewnątrz pełne energii i gotowe do zabawy.

Są to także psy o dużej wytrzymałości, które potrzebują codziennych długich spacerów i biegów, aby zachować dobre zdrowie fizyczne i psychiczne. W związku z ich naturą myśliwską, muszą mieć zapewnioną odpowiednią ilość ruchu i możliwość polowania lub śledzenia zapachów.


Jak dbać?

 

Przystojna sierść Foxhounda amerykańskiego jest krótka i przylega do ciała. Twarda tekstura sierści chroni psa przed zaroślami, przez które przedziera się podczas polowania, a ponadto sierść jest niezwykle łatwa w pielęgnacji. Zwykle wystarczy krótka sesja raz w tygodniu ze szczotką z włosia, gumową rękawicą lub narzędziem do pielęgnacji lub rękawicą dla psa. Foxhound nie powinien być kąpany, chyba że na zewnątrz zrobi coś szczególnie brudnego. Jak w przypadku wszystkich ras, pazury lisicy amerykańskiej należy regularnie przycinać.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij