Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Wyżeł niemiecki | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Wyżeł niemiecki

Opis rasy

 

Są to sporych rozmiarów psy myśliwskie. Cechują się inteligencją, a także przyjaznym nastawieniem. Są świetnymi towarzyszami aktywnej rodziny, gdyż uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu.


Wygląd i charakter

 

Wyżeł niemiecki to pies wszechstronny, którego charakter szczególnie dobrze sprawdza się podczas polowań. Uwielbia to zajęcie i ma do niego ogromną pasję. Posiada doskonały węch i słuch. Jednocześnie są to psy bardzo przyjazne, które przywiązują się do swoich opiekunów i są in niezwykle oddane. Wyróżniają się dość dużą cierpliwością, dlatego mogą przebywać w towarzystwie dzieci. Są inteligentne i szybko się uczą. Warto odpowiednio wcześnie rozpocząć szkolenie, aby zapobiec w przyszłości konfliktom z innymi psami. Niezbędna jest do tego właściwie przeprowadzona socjalizacja.


Jak dbać?

 

Wyżły niemieckie mają krótką sierść, ale świetnie chroni ona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Nie ma więc potrzeby zabezpieczania psów tej rasy przed niską temperaturą. Należy pamiętać jedynie o tym, aby latem podczas upałów zapewnić odpowiednie miejsce do wypoczynku w cieniu.

Są to duże psy, dlatego są podatne na dysplazje stawów biodrowych. Niekiedy zdarzają się u nich również problemy z przewodem pokarmowym, a dokładniej ze skrętem żołądka. Bardzo ważne jest więc to, aby pies po zjedzeniu posiłku odpoczął przez pewien czas.

Pielęgnacja psów tej rasy jest bezproblemowa. Ich krótka sierść nie wymaga stosowania specjalnych zabiegów. Dwa razy w roku dość intensywnie linieją, więc w tym okresie warto usuwać martwy podszerstek. Ze względu na specyficzną budowę uszu są one narażone na różnego rodzaju infekcje. Warto więc przemywać je systematycznie, co może pomóc w uniknięciu rozwoju poważniejszej infekcji.

Wyżły niemieckie popularne są głównie wśród myśliwych, ale sprawdzą się również jako doskonałe psy dla całej rodziny. Potrzebują jednak świadomego opiekuna, który odpowiednio przeprowadzi proces socjalizacji, dlatego nie nadają się dla osób, które nigdy wcześniej nie miały pod opieką psa. Bywają nadaktywne, dlatego trzeba właściwie je wyszkolić. Opiekunowie muszą pamiętać również o tym, że rasa ta jest bardzo aktywna i potrzebuje dużej dawki ruchu.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij