Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Bokser | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Bokser

Opis rasy

 

Są to psy, z którymi nie można się nudzić! Kochają wszelkiego rodzaju aktywność, a ponad wszystko uwielbiają spędzać czas ze swoim opiekunem. Jeśli szukasz wesołego towarzysza, z którym będziesz mógł wspólnie uprawiać sporty, to koniecznie pomyśl o zakupie boksera.


Wygląd i charakter

 

Boksery mają zrównoważony charakter i mocne nerwy. Jednocześnie cechuje je temperament i żywiołowość. Bardzo mocno przywiązuje się do swoich opiekunów i chętnie spędza z nim czas, ale nie jest nachalny. Psy tej rasy źle znoszą samotność, dlatego nie powinny zbyt długo pozostawać same w domu. Nie są szczekliwe, ale wydają całą gamę innego rodzaju dźwięków. Potrafią także sygnalizować złe samopoczucie.

Psy tej rasy potrzebują sporo ruchu, dlatego zawsze są chętne do wszelkiej aktywności. Doskonale dogadują się z dziećmi. Mają silnie rozwinięty instynkt obronny, dlatego niekiedy zdarza się, że nieco agresywnie reagują na osoby obce, które zbliżają się do ich opiekunów. Bokserom nie wystarczy zwykły spacer, gdyż jest to dla nich zdecydowanie za mało. Muszą mieć zapewnione różnego rodzaju aktywności fizyczne i umysłowe, gdyż tylko wtedy są w stanie rozładować swoją energię. W przeciwnym razie mogą wyładowywać swoją frustrację na otoczeniu.


Jak dbać?

 

Pielęgnacja bokserów nie jest trudna. Mają one krótką sierść, którą nie trzeba szczególnie się zajmować. Wystarczy od czasu do czasu przeczesać ją, aby była ona zdrowa i lśniąca. Ze względu na swój charakter potrzebują one opiekunów doświadczonych i świadomych tego, w jaki sposób pracować z tą rasą. Nie jest to więc pies dla każdego. Decydując się na zakup boksera trzeba zastanowić się, czy codzienne obowiązki pozwolą na to, aby zapewnić mu odpowiednio długie treningi.

Boksery szczególnie lubią zabawy w szarpanie, które pozwalają zaspokoić ich naturalne instynkty. Warto także zapewniać im ćwiczenia węchowe oraz tropienie, za co psiak będzie z pewnością ogromnie wdzięczny. Wszelkie aktywności, podczas których może spędzać czas ze swoim opiekunem są dla nich najlepszą nagrodą.

Psy tej rasy bardzo chętnie nawiązują kontakty z innymi ludźmi, a także zwierzętami. Z reguły nie mają one większych problemów w tym, aby dogadać się z innymi czworonogami. Warto zapewnić im odpowiednią socjalizację już w wieku szczenięcym, dzięki czemu nie będą natarczywe i zaczepne wobec innych.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij