Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Chesapeake Bay Retriever | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Chesapeake Bay Retriever

Opis rasy

 

Chesapeake Bay Retriever, niezrównany pies na kaczki ze środkowego Atlantyku, to amerykański oryginał, który ucieleśnia klasyczne cechy dobrego retrievera: lojalny, optymistyczny, czuły i niestrudzony. Chessie słynie z wodoodpornego płaszcza. Szachy to silne, potężnie zbudowane psy myśliwskie, stojące w dowolnym miejscu od 52 do 65 cm w kłębie. Samiec może ważyć do 40 kg. Charakterystyczną cechą rasy jest falista sierść, która jest tłusta w dotyku. Szachy są jednokolorowe, czekoladowo brązowe, turzycowe lub martwa trawa, z bystrymi żółto-bursztynowymi oczami, które ładnie uzupełniają sierść. Szachy są bardziej złożone emocjonalnie niż zwykły pies myśliwski. Szachy biorą udział w treningu, ale mają własny umysł i potrafią wytrwale podążać własną drogą. Chronią swoich ludzi i są uprzejmi, ale nie przyjaźnie nastawieni do obcych. Szachy są doskonałymi stróżami i wszechstronnymi sportowcami. Dobrze zsocjalizowany Chessie jest pewnym siebie towarzyszem i światowej klasy kumplem myśliwskim.


Wygląd i charakter

 

Chesapeake Bay Retriever to pies o średniej wielkości i silnej budowie ciała. Ma gęstą, krótką i szorstką sierść, która chroni go przed zimnem i wodą. Najczęściej występują kolory brązowy, brązowo-czerwony, jasny piasek i ciemny piasek. Charakterystyczną cechą tej rasy są również jego oczy, które są intensywnie żółte lub jasnobrązowe.

Chesapeake Bay Retriever to pies o silnym charakterze, który jest wierny i oddany swojemu właścicielowi. Potrafi być niezależny i uparty, ale jednocześnie bardzo lojalny i łagodny w stosunku do swojej rodziny. Jest to pies o wysokiej inteligencji, który szybko się uczy i potrafi doskonale odnajdywać się w różnych sytuacjach.

Ze względu na swoje pochodzenie jako rasa myśliwska, Chesapeake Bay Retriever ma w sobie silny instynkt łowiecki i uwielbia pływać. Bardzo dobrze sprawdza się w pracy jako pies do polowania, a także jako pies ratowniczy czy policyjny. W domu potrzebuje jednak sporo ruchu i aktywności fizycznej, dlatego nie jest odpowiedni dla osób, które nie mogą zapewnić mu odpowiedniego poziomu aktywności.


Jak dbać?

 

Jest to rasa krótkowłosa z miękkim podszerstkiem i szorstką sierścią okrywową. Wypadają, a dobre szczotkowanie raz w tygodniu ograniczy do minimum ilość martwych włosów na podłodze. Zasadniczo Chessies nie wymagają dużo pielęgnacji ani kąpieli. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, pazury należy regularnie przycinać, ponieważ zbyt długie paznokcie mogą powodować dyskomfort i problemy z chodzeniem i bieganiem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij