Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Chart afgański | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Chart afgański

Opis rasy

 

Od czasów starożytnych charty afgańskie słynęły ze swojego eleganckiego piękna. Ale gęsta, jedwabista, lejąca się sierść, która jest ukoronowaniem rasy, nie jest tylko na pokaz – służyła jako ochrona przed surowym klimatem w regionach górskich, gdzie Afgańczycy pierwotnie zarabiali na swoje utrzymanie. Pod efektowną powierzchownością Afgańczyka kryje się potężny, zwinny pies o wysokości do 27 cali w kłębie, zbudowany na całodzienne polowanie. Ich ogromne poduszki łap działały jak amortyzatory na trudnym terenie ich ojczyzny. Chart afgański to wyjątkowa rasa dla wyjątkowych ludzi. Ekspert rasy pisze: „To nie jest rasa dla wszystkich przyszłych właścicieli psów, ale jeśli kombinacja psa i właściciela jest odpowiednia, żadne zwierzę nie może dorównać chartowi afgańskiemu jako zwierzę domowe”.


Wygląd i charakter

 

Chart afgański to piękny i elegancki pies, charakteryzujący się długimi, jedwabistymi włosami, które tworzą na ciele piękne frędzle i kędzierzawe kołnierze. Ich umaszczenie jest różnorodne, ale najczęściej występują kolory jasnoszary, płowy, czarny, biały lub czerwony. Mają harmonijną i smukłą sylwetkę, długą szyję i smukłe nogi. Wysokość w kłębie wynosi od 68 do 74 cm, a waga mieści się w granicach od 20 do 30 kg.

Charakter charta afgańskiego to niezależność, elegancja i szlachetność. Są to psy, które potrzebują sporo ruchu i codziennej aktywności fizycznej, ale równie ważne jest dla nich spokojne i ciche miejsce do odpoczynku. Chart afgański to pies towarzyski, który potrzebuje bliskości swojego właściciela, ale jednocześnie potrafi zachować dystans i niezależność. Są wrażliwe na ton głosu i nastroje swojego właściciela, co wymaga cierpliwości i konsekwencji podczas ich wychowania. Chart afgański to inteligentny pies, którego można szkolić, ale wymaga to od właściciela dużo pracy i zaangażowania. W domu są spokojne i ciche, ale w terenie potrafią być bardzo aktywne i energiczne.


Jak dbać?

 

Szczenięta afgańskie mają krótką, puszystą sierść (w tym uroczy zarost na twarzy zwany „małpimi wąsami”), która wymaga niewielkiej pielęgnacji. Nie pozostają jednak w tym stanie na długo. Jak można się spodziewać, długa, jedwabista sierść dorastającego lub dorosłego Afgańczyka wymaga regularnej pielęgnacji. Potrzeba kilku godzin szczotkowania tygodniowo, aby włosy były wolne od kołtunów i mat, a także aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Utrzymywanie sierści w czystości i bez kołtunów jest kluczem do utrzymania wspaniałej sierści Afgańczyka w jak najlepszym stanie. Wymagana jest również regularna kąpiel z szamponem i odżywką. Jak wszystkie rasy, Afgańczycy powinni mieć przycięte pazury i regularnie szczotkować zęby.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij