Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Airedale Terrier | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Airedale Terrier

Opis rasy

 

Jego rozmiar, siła i niesłabnący duch sprawiły, że Airedale Terrier zyskał przydomek „Król terierów”. Airedale należy do najbardziej wszechstronnych ras psów na świecie i wyróżnia się jako myśliwy, atleta i towarzysz.

Airedale Terrier jest największą ze wszystkich ras terierów. Samce mają około 23 cali w kłębie, samice nieco mniej. Gęsta, szorstka sierść jest podpalana z czarnymi znaczeniami. Długie, muskularne nogi nadają Airedale’om królewski wygląd, a długa głowa ze sportową brodą i wąsami, ciemnymi oczami i starannie złożonymi uszami świadczy o bystrości inteligencji. Airedale są obrazem czujnego i chętnego teriera, tylko większego. I podobnie jak jego mniejsi kuzyni z rodziny terierów, potrafi być odważny, zdeterminowany i uparty. Airedale są posłuszne i cierpliwe w stosunku do dzieci, ale nie cofają się, gdy chronią ognisko domowe i dom. Dzięki swojej słynnej postawie „zrób wszystko”, Airedale przodują we wszystkich rodzajach zajęć sportowych i rodzinnych.


Wygląd i charakter

 

Airedale Terrier to średniej wielkości pies o muskularnej budowie. Osiąga wysokość w kłębie od 56 do 61 cm i waży zwykle od 20 do 30 kg. Ich futro jest szorstkie, kręcone i gęste, a kolor może być czarny z brązowymi lub czerwonymi oznakami.

Airedale Terrier to pies o silnym charakterze, który potrzebuje konsekwentnego i zdecydowanego właściciela. Są to psy bardzo inteligentne i łatwe do tresury, ale wymagają konsekwencji i umiejętności prowadzenia szkolenia. Są to psy energiczne i pełne życia, które potrzebują dużo ruchu i zabawy, aby zachować dobre zdrowie fizyczne i psychiczne.

Są to także psy bardzo odważne i ochronne, które są doskonałymi psami stróżującymi. Są przyjazne dla ludzi, w tym dla dzieci, ale mogą być nieufne wobec obcych. Ze względu na ich silny instynkt myśliwski, nie powinny mieszkać z małymi zwierzętami domowymi, takimi jak np. króliki czy chomiki.

 


Jak dbać?

 

Airedale ma krótką, szorstką sierść, która wymaga stosunkowo niewielkiej konserwacji. Cotygodniowe szczotkowanie utrzymuje sierść w dobrym stanie i ma dodatkową zaletę w postaci usuwania martwej sierści, która w przeciwnym razie zostałaby wyrzucona po całym domu. (Niektóre osoby z alergią na psy odkryły, że mogą dzielić przestrzeń życiową z dobrze wyczesanym Airedale bez żadnych objawów). grzebień. Pełna pielęgnacja, podczas której pies jest kąpany, szczotkowany, rozbierany lub strzyżony, powinna być wykonywana trzy lub cztery razy w roku przez właściciela lub profesjonalnego groomera.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij