Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Pudel | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Pudel

Opis rasy

 

Psy tej rasy słyną głównie ze swojej charakterystycznej sierści, którą można modelować w fantazyjny sposób, nadając tym samym niepowtarzalnego wyglądu. Są bardzo inteligentne i dość wymagające. Przed zakupem psa tej rasy trzeba więc dowiedzieć się nieco więcej na ich temat.


Wygląd i charakter

 

Pudle są bardzo inteligentne, a także chętne do nauki. Dość szybko przyswajają nowe komendy i sztuczki. Nie wymagają długiego szkolenia i z reguły już po kilku lekcjach stają się bardzo posłusznymi towarzyszami. Należy jednak pamiętać o tym, że są to psy bardzo energiczne, które uwielbiają aktywność fizyczną. Bardzo ważne jest więc to, aby zapewnić psu tej rasy nie tylko odpowiednio długie spacery, ale i stymulację umysłową. Niezbędne jest poświęcenie pudlowi codziennie określonego czasu, aby zadbać o jego potrzeby i rozwój. Znudzony pies może bowiem zniszczyć to, co znajdzie w swoim otoczeniu.

Ze względu na swoje zamiłowanie do wszelkiej aktywności fizycznej są to psy, które świetnie nadają się do wspólnego uprawiania różnego rodzaju sportów. Kontakt z opiekunem sprawia, że zacieśniają one więzi i stają się posłuszne i ułożone. Mają dość silny instynkt łowiecki, więc idealne są dla nich wszelkie zabawy w aportowanie lub węszenie.


Jak dbać?

 

Pielęgnacja pudla zależy głównie od tego, do jakiej odmiany należy. Wyróżnia się bowiem pudle duże królewskie, średnie, miniaturowe oraz najmniejszych przedstawicieli rasy, czyli pudle toy. Ich żywienie musi być oparte na wartościowej karmie, która zapewni im niezbędne składniki odżywcze. Oprócz niej warto włączyć do codziennej diety również dodatkową suplementację.

Sierść pudli przypomina gęste loki, dlatego musi być regularnie czesana. Rośnie ona przez całe życie, a dodatkowo nie wypada. Z tego względu ważne jest systematyczne odwiedzanie psiego groomera, który przystrzyże ją w odpowiedni sposób. Ważne jest także to, aby minimum raz w miesiącu pupil był kąpany. Oprócz odpowiedniego szamponu należy stosować również właściwe odżywki, które pomogą utrzymać sierść pudla w doskonałym stanie.

Pudle nie mają podszerstka, który chroniłby je przed zimnem. Wybierając się więc na zimowy spacer trzeba zadbać o odpowiednie ubranie, które ochroni go przed mrozem. Zabezpieczy również jego sierść przed brudem oraz kurzem, które później jest bardzo ciężko usunąć.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij