Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Wyżeł węgierski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Wyżeł węgierski

Opis rasy

 

Jest to rasa psów myśliwskich, która wyróżnia się piękną sylwetką i ciekawym umaszczeniem. Uwielbia wszelką aktywność, dlatego z tymi psami nie można się nudzić. Są oddane i bardzo przyjazne. Sprawdź, czym charakteryzuje się ta rasa oraz jak pielęgnować te majestatyczne psy.

Są to psy o mocnej budowie i dość mocnej muskulaturze. Wyróżnia się dwie odmiany tej rasy, a ich przedstawiciele różnią się od siebie wyglądem sierści. Wyżeł krótkowłosy ma sierść krótką, gładką i lśniącą. Nie ma ona podszerstka, dlatego jest dość bezproblemowa w pielęgnacji. Wyżeł długowłosy ma niewielki podszerstek, a szata jest nieco dłuższa i bardzo miękka. Może być całkiem gładka lub delikatnie falista.

Wyżeł weimarski to pies myśliwski, dlatego cechuje go silnie rozwinięty instynkt łowiecki. Ma bardzo czuły węch. Jest to rasa łatwa do prowadzenia, gdyż są to psy inteligentne, które chętnie współpracują i lubią wspólne zabawy z opiekunem. Ze względu na to, że psy te nie przejawiają żadnej agresji bez problemu odnajdą się w domu, w którym są dzieci. Nie lubią jednak samotności, dlatego lepiej nie zostawiać ich samych na zbyt długo, bo mogą niszczyć wszystko, co znajdzie się w ich otoczeniu, łącznie z meblami.


Wygląd i charakter

 

Wyżły węgierskie występują w odmianie krótko- i długowłosej. Mają mocną , muskularną, ale jednocześnie bardzo elegancką sylwetkę. Ich sierść jest lśniąca i miękka. Mają długie uszy, które swobodnie zwisają i sięgają poniżej linii żuchwy. Charakterystyczną cechą wyglądu jest długa i muskularna szyja.

Są to psy bardzo oddane, które przywiązują się mocno do swoich opiekunów. Doskonale sprawdzają się jako psy rodzinne, gdyż świetnie dogadują się z dziećmi. Ze względu na to, że jest to rasa myśliwska, to wyżły węgierskie najlepiej czują się na łonie natury. Muszą mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu, gdyż tylko w taki sposób można zaspokoić ich potrzebę aktywności. Są bardzo łagodne i bez większych problemów dogadują się z innymi psami.


Jak dbać?

 

Ich pielęgnacja nie jest zbyt wymagająca, gdyż ogranicza się do regularnego czesania sierści. Trzeba to robić częściej w przypadku wyżłów długowłosych. Warto regularnie przycinać ich paznokcie, gdyż dość szybko rosną. Ze względu na specyficzną budowę ich uszu należy regularnie je czyścić, aby zalegająca woskowina nie wywołała stanu zapalnego.

Są to psy dość wrażliwe, dlatego część z nich może przejawiać różnego rodzaju lęki. Można jednak skutecznie im zaradzić poprzez odpowiednie ćwiczenia. Aby uniknąć problemu z nadmierną lękliwością warto zadbać o właściwą socjalizację już w wieku szczenięcym.

Wyżły to psy myśliwskie, dlatego uwielbiają różnego rodzaju aktywność, podczas której mogą swobodnie węszyć i eksplorować. Opiekun musi więc zapewnić swojemu pupilowi regularne dłuższe wycieczki np. do lasu lub na łąkę, aby mógł się wyszaleć i zaspokoić swoją potrzebę węszenia. Dzięki temu po powrocie do domu będzie mógł się zrelaksować i odpocząć.

 

Są to psy inteligentne, ale bywają nieco uparte. Sesje treningowe powinny odbywać się w miłej atmosferze, ale opiekun musi być stanowczy i konsekwentny. Najlepiej podczas takich ćwiczeń motywować czworonoga ulubionymi przysmakami lub zabawkami, gdyż będzie to dla niego największa nagroda.

ju aktywność, podczas której mogą swobodnie węszyć i eksplorować. Opiekun musi więc zapewnić swojemu pupilowi regularne dłuższe wycieczki np. do lasu lub na łąkę, aby mógł się wyszaleć i zaspokoić swoją potrzebę węszenia. Dzięki temu po powrocie do domu będzie mógł się zrelaksować i odpocząć.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij