Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Owczarek pikardyjski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Owczarek pikardyjski

Opis rasy

 

Berger Picard to chudy pies pasterski o mocnej kości i mocnej budowie. Picardowie spędzili stulecia jako samodzielne osoby rozwiązujące problemy, więc wczesna socjalizacja i pozytywne szkolenie są niezbędne, aby poradzić sobie z ich upartą passą. Możesz dostrzec Bergera Picarda z odległości mili dzięki jego stojącym uszom o wysokości od 4 do 5 cali, falującemu płowemu lub pręgowanemu płaszczowi i mocnemu ogonowi, który zwęża się do charakterystycznego haka w kształcie litery J. Samce osiągają wysokość do 26 cali, a samice do 21 cali. Oczy są ciemne i błyszczące, a prostokątną głowę zdobią zmierzwione brwi, broda i wąsy — to właśnie obraz bystrego i światowego Francuza. Berger Picard jest idealnym towarzyszem dla wysportowanych właścicieli. Ich silna budowa, zwinność i nieograniczona energia sprawiają, że są chętnymi partnerami we wszelkiego rodzaju sportach, grach i rozrywkach na świeżym powietrzu. Ćwiczenia są koniecznością; długotrwała bezczynność i zaniedbanie prawdopodobnie doprowadzą te wrażliwe, superinteligentne psy do destrukcyjnych zachowań.


Wygląd i charakter

 

Owczarek pikardyjski to średniej wielkości pies pasterski o krótkiej, szorstkiej sierści w kolorze szarym lub płowym, z czarnymi lub szarymi znaczeniami na twarzy, uszach i kończynach. Ich sierść jest gęsta i chroni je przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Charakterystycznymi cechami charakteru owczarka pikardyjskiego są inteligencja, lojalność, bystrość i odwaga. Są one bardzo aktywne i potrzebują dużej ilości ruchu i aktywności fizycznej, a także wymagają odpowiedniego treningu i zapewnienia im odpowiedniego ćwiczenia umysłowego. Owczarki pikardyjskie są zwykle łatwe w szkoleniu i posłuszne swoim właścicielom, ale wymagają konsekwentnego i zdecydowanego podejścia. Są bardzo przyjacielskie i lojalne wobec swoich rodzin, ale mogą być nieufne wobec obcych, co wymaga wczesnej socjalizacji i szkolenia.

Owczarki pikardyjskie są bardzo zdolne w pracy jako psy pasterskie i obronne, ale mogą też sprawdzić się jako psi towarzysze dla osób prowadzących aktywny tryb życia, którzy mogą zapewnić im odpowiednią ilość ruchu i aktywności.


Jak dbać?

 

Podwójny płaszcz Berger Picard składa się z miękkiego, gęstego podkładu do ocieplenia pokrytego kudłatą, szorstkim, wodoodpornym płaszczem nawierzchniowym. W okresie linienia szczotkowanie codziennie lub dwa za pomocą grabi i gładkiej szczotki usunie martwe włosy, zanim opadną one na podłogę i meble. Przez resztę roku Picarda wystarczy czesać tylko raz w miesiącu. Rasę należy kąpać tylko okazjonalnie, zaleca się stosowanie szamponów opracowanych dla uzyskania chrupiącej sierści. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, paznokcie Picarda należy regularnie przycinać.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij