Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Buldog amerykański | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Buldog amerykański

Opis rasy

 

Buldogi amerykańskie pierwotnie hodowane były do pilnowania bydła ze względu na to, że są to psy stróżujące. Obecnie jednak są bardzo chętnie wybierane jako pupile domowe. Są to psy inteligentne, a także przyjacielsko nastawione do ludzi. Sprawdź, co musisz wiedzieć o tej rasie, zanim zdecydujesz się na zakup buldoga amerykańskiego.


Wygląd i charakter

 

Buldogi amerykańskie to typowe psy rodzinne. Cechuje je łagodność i miłe usposobienie. Bardzo mocno przywiązują się do swoich opiekunów. Doskonale dogadują się z dziećmi i nie przejawiają wobec nich agresji. Psy tej rasy są dość aktywne, dlatego bardzo istotne jest to, aby zapewnić im odpowiednią dawkę ruchu. Jeśli będą miały możliwość wybiegać się i spożytkować swoją energię zdecydowanie łatwiej będzie im się wyciszyć po powrocie do domu.

Czworonogi tej rasy uwielbiają zabawy, dlatego doskonale są w stanie dogadać się z dziećmi. Mocno przywiązują się do swoich opiekunów i lubią spędzać z nimi jak najwięcej czasu. Są inteligentne i świetnie wywiązują się z powierzonych im zadań. Są nieco nieufne wobec obcych, dlatego doskonale sprawdzają się jako psy stróżujące, które będą broniły posesji przed intruzami.

Psy tej rasy wyróżniają się gładką sierścią, która przylega do ciała na całej jego długości. Charakterystyczne są także brązowe łaty, szczególnie na grzbiecie, ogonie i pysku. Buldogi mogą mieć sierść białą, czekoladową, rudą lub nawet kremową. Rodzaj szaty jest krótki, a oczy są brązowe.


Jak dbać?

 

Buldogi amerykańskie wymagają sporej dawki ruchu. Mogą mieszkać w mieszkaniu, ale opiekun musi zapewnić odpowiednią dawkę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Są dość uparte i temperamentne, dlatego potrzebują doświadczonego opiekuna, który będzie konsekwentny i stanowczy. Jeśli właściwie zostanie przeprowadzony proces socjalizacji, to nie powinny stwarzać większych problemów.

Psy tej rasy nie są trudne w pielęgnacji. Mają krótką sierść, która wymaga sporadycznego czesania. Z reguły nie linieją, dlatego ich opiekunowie nie borykają się z problemem wszechobecnej sierści. Bardzo ważne jest jednak to, aby w odpowiedni sposób zadbać o uszy buldoga amerykańskiego, gdyż mają one tendencję do infekcji.

Buldogi amerykańskie mają skłonności do tycia, dlatego powinny dostawać dobrej jakości karmę, która dostarczy im odpowiednią ilość kalorii oraz niezbędnych składników odżywczych. Bezpośrednio po zjedzeniu posiłku pies powinien odpocząć, aby nie doszło do problemów ze strony układu pokarmowego. Jest to rasa, która z reguły cieszy się dobrym zdrowiem, ale mogą zdarzyć się dysplazje stawów oraz problemy z oddychaniem, zwłaszcza u starszych osobników.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij