Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Borzoj | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Borzoj

Opis rasy

 

Wśród najbardziej imponująco pięknych ze wszystkich psów, arystokratyczny borzoj jest ceniony za swój spokojny, ugodowy temperament. W pełnym rozkroku jest książęcym pakietem siły, wdzięku i uroku, przelatującym z prędkością 56 do 64 km na godzinę. Borzoj to duży, elegancki chart. Dojrzały samiec ma co najmniej 67 cm w kłębie i waży od 37 do 52 kg. Samice będą mniejsze. Pod luksusową, jedwabistą sierścią, konstrukcja borzoja jest zgodna ze starożytnym wzorcem Greyhounda. Borzoj, znany jako rosyjski wilczarz, został wyhodowany tak, aby był wystarczająco szybki i twardy, aby ścigać i przyszpilić swój dziki kamieniołom łubinu. Na swój cichy, koci sposób mogą być uparte, a trening najlepiej przeprowadza się z cierpliwością, konsekwencją i dobrym humorem. Czułe psy rodzinne, Borzoj, są jednak trochę zbyt dostojne, by całym sercem cieszyć się dużą ilością brutalności. Widok uciekającego kota lub wiewiórki szybko wzbudzi w nich instynkt pościgowy, a ogrodzona wybieg to konieczność.


Wygląd i charakter

 

Borzoj, zwany także chartem rosyjskim, to rasa psa myśliwskiego, którego pierwotnym przeznaczeniem było polowanie na zwierzynę, taką jak zające czy jelenie. Borzoje to duże, smukłe psy o długich, jedwabistych włosach, które tworzą charakterystyczne pióropusze na uszach i ogonie. Ich umaszczenie może być jednolite lub kolorowe, zwykle w odcieniach szarości, płowie, białym lub czarnym.

Borzoje osiągają wysokość w kłębie od 68 do 84 cm i ważą od 27 do 48 kg. Mają długie nogi, smukłą sylwetkę i eleganckie ruchy, co czyni je bardzo wyjątkowymi i pięknymi psami. Ich charakter jest łagodny i spokojny, ale jednocześnie odważny i niezależny.

Borzoje są bardzo inteligentne i łatwe w szkoleniu, ale mają też tendencję do bycia niezależnymi myślicielami, co oznacza, że potrzebują właściciela, który będzie w stanie zapewnić im odpowiednią ilość aktywności fizycznej i mentalnej, aby utrzymać ich umysły i ciała w dobrej kondycji. Borzoje są bardzo przywiązane do swoich właścicieli i często wykazują wobec nich oddanie i lojalność.

Ze względu na swoje pierwotne przeznaczenie, Borzoje mają naturalne instynkty myśliwskie i uwielbiają biegać i polować. Są również doskonałymi psami stróżującymi i odważnie bronią swojego terytorium i rodziny. Jednocześnie, są one bardzo delikatne i wrażliwe, co oznacza, że potrzebują dużo uwagi i miłości, aby odwdzięczyć się swoim właścicielom swoim oddaniem i lojalnością.


Jak dbać?

 

Jak każdy pies o długiej sierści, borzoj trochę zrzuci. Ogólnie rzecz biorąc, szybkie szczotkowanie każdego dnia lub dwóch za pomocą szczotki szpilkowej, gładkiej szczotki i / lub grzebienia usunie luźne włosy i brud z sierści. Mniej więcej raz w roku borzoj będzie intensywniej linieł przez kilka tygodni, a podczas tego sezonu linienia konieczna jest częstsza pielęgnacja. Regularne kąpiele sprawiają, że borzoj jest czysty i wygląda jak najlepiej. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, pazury borzoja należy regularnie przycinać.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij