Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Bloodhound (Ogar) | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Bloodhound (Ogar)

Opis rasy

 

Światowej sławy „Sleuth Hound” robi jedną rzecz lepszą niż jakiekolwiek stworzenie na ziemi: odnajduje zagubionych lub ukrywających się ludzi. Bloodhound po służbie jest jednym z najbardziej posłusznych obywateli psiego królestwa, ale jest nieustępliwy i uparty w tropieniu.

Ogary to duże, masywne psy stojące od 57 do 68 cm w kłębie i ważące do 55 kg. Ich najbardziej znane cechy to pociągła, pomarszczona twarz z luźną skórą; ogromne, opadające uszy; i ciepłe, głęboko osadzone oczy, które uzupełniają wyraz uroczystej godności. Kolory sierści mogą być czarne podpalane, wątrobiane podpalane lub rude. Potężne nogi pozwalają ogarom wywęszyć kilometry trudnego terenu. Jako psy juczne, ogary lubią towarzystwo, w tym inne psy i dzieci. Są wyluzowani, ale ich nos może czasem wpędzić ich w kłopoty. Zalecana jest mocna smycz i długie spacery w miejscach, w których można węszyć. Ogary ślinią się, a szkolenie posłuszeństwa tych wrażliwych detektywów może być wyzwaniem.


Wygląd i charakter

 

Bloodhound to rasa psa myśliwskiego pochodząca z Belgii, znana z doskonałego węchu i zdolności do tropienia. Są one powszechnie używane do poszukiwania zaginionych ludzi, a także do polowań.

Bloodhound to pies o dużej budowie, silny i muskularny, z charakterystycznymi, wiszącymi fałdami skóry na twarzy i szyi. Mają długie, zwisające uszy, które pomagają w tropieniu, oraz silny, umięśniony ogon, który służy do wyważania i utrzymywania równowagi podczas śledzenia.

Ich sierść jest krótka, gęsta i miękka w dotyku, występują w różnych kolorach, od czerwieni po czarny z płowymi znaczeniami. Mają wyjątkowo silny węch i są zdolne do tropienia śladów na bardzo dużych odległościach.

Bloodhound to pies o spokojnym, łagodnym i cierpliwym charakterze. Są one bardzo przyjacielskie i lubią towarzystwo innych psów i ludzi. Są również bardzo oddane swoim właścicielom, ale mogą być nieco niezależne i uparte, co wymaga odpowiedniego szkolenia i konsekwentnego prowadzenia.

Bloodhound to psy, które wymagają dużo ruchu i aktywności fizycznej. Są one bardzo zwinne i lubią biegać i skakać. Są one także bardzo inteligentne i łatwo się uczą, ale ze względu na ich niezależny charakter, wymagają konsekwentnego szkolenia i wczesnej socjalizacji.


Jak dbać?

 

Ogar ma krótką, gęstą sierść, która wypada raz lub dwa razy w roku. Cotygodniowe szczotkowanie szczotką o średnim włosiu, gumową rękawicą lub narzędziem do pielęgnacji lub rękawicą dla psa usunie martwe włosy, zanim spadną na meble. Szczotkowanie sprzyja również wzrostowi nowych włosów i rozprowadza olejki skórne po całej sierści, aby utrzymać ją w zdrowiu. Ogary należy regularnie kąpać, aby nie wydzielały psiego zapachu. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, pazury ogara należy regularnie przycinać.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego



Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa



Zobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij