Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Cane corso | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Cane corso

Opis rasy

 

Te majestatyczne molosy doskonale sprawdzają się w roli psów stróżujących. Są opanowane i mało wylewne, ale opiekunów traktują z szacunkiem oraz ogromną sympatią. Rasę tę cechuje wytrwałość, a także odwaga, dlatego tak świetnie sprawdzają się jako strażnicy posesji.


Wygląd i charakter

 

Przedstawiciele tej rasy to duże psy o proporcjonalnie zbudowanej sylwetce. Mimo swoich gabarytów i sporej wagi, poruszają się z gracją. Gdy znajduje się w ruchu jest majestatyczny i elegancki. Charakterystyczną cechą wyglądu jest także wyraźnie zaznaczona bruzda czołowa . Sierść psów tej rasy jest krótka i mocno przylega do ciała.

Cane corso to psy inteligentne, które chętnie współpracują ze swoim opiekunem. Ze względu na ich instynkt stróża i ogromną czujność, muszą być odpowiednio wyszkolone, aby były posłuszne. Ich cechy, takie jak odwaga, zdecydowanie oraz refleks sprawiają, że są to doskonałe psy obronne. Ich postawa bardzo często działa odstraszająco. Mimo swojego groźnego wyglądu cane corso jest psem niezwykle oddany osobom, które zna. Jednak jego opór i chęć dominacji sprawiają, że są to psy dla doświadczonych przewodników, którzy będą wiedzieć, w jaki sposób z nimi postępować.


Jak dbać?

 

Psy tej rasy są stosunkowo bezproblemowe w pielęgnacji. Ich sierść nie wymaga częstego czesania, ale warto jest zrobić to od czasu do czasu. Kąpiel powinna odbywać się wtedy, gdy jest to konieczne. Należy pamiętać także o regularnym czyszczeniu uszu oraz przycinaniu paznokci.

Cane corso to wytrzymałe i odporne psy, które z reguły cieszą się dobrym zdrowiem. U psów tej rasy mogą jednak pojawić się problemy z oczami. Ze względu na ich gabaryty i wagę należy dbać o stawy i układ kostny. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia skrętu żołądka po jedzeniu, psy te powinny odpocząć około 30 minut.

Jeśli szukasz psa stróżującego, który będzie budził respekt swoim wyglądem, to rasa cane corso jest idealnym rozwiązaniem. Są to łagodne psy, które muszą być prawidłowo prowadzone. Bywają uparte i lubią dominować, a gdy wyczują u swoich opiekunów niekonsekwencję i pobłażliwość, to mogą to wykorzystywać. Źle znoszą samotność, dlatego nie powinny zostawać same w domu zbyt długo, gdyż może to powodować u nich nadmierną frustrację.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij