Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Black and Tan Coonhound | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Black and Tan Coonhound

Opis rasy

 

Duzi, wysportowani myśliwi, którzy pracują nocami, czarne podpalane coonhoundy są przyjaznymi, niefrasobliwymi psami, które kochają towarzystwo. Są drzemiące przy kominku, ale wytrwałe na tropie przebiegłego szopa pracza. Black and Tan Coonhound to prawdziwy amerykański oryginał.

Black and Tans mają niezwykle wrażliwy nos, długie, aksamitne uszy i słodkie usposobienie. Czarna jak węgiel sierść ma bogate brązowe akcenty, w tym charakterystyczne „pestki dyni” nad wyrazistymi oczami. Są to duże, silne psy gończe: dobrej wielkości samiec może mieć 27 cali w kłębie i pokonywać teren bez wysiłku, chętnymi krokami. Black and Tan Coonhound to psy towarzyskie. Samotny czarny podpalany coonhound zaśpiewa w okolicy głośną, żałobną „muzykę”. Coonhoundy czarne podpalane mogą dotrzymać kroku najbardziej aktywnej rodzinie, ale mogą też godzinami siedzieć na kanapie. Psy pozostaną psami: przechodząca wiewiórka może w mgnieniu oka pobudzić zdobycz Black and Tan Coonhound, więc mocna smycz i solidne ogrodzenie są koniecznością. Black and Tan Coonhound może być zbyt dużym psem dla stylu życia każdego właściciela.


Wygląd i charakter

 

Charakter Black and Tan Coonhounda charakteryzuje się jako przyjacielski, łagodny, cierpliwy i posłuszny. Są one bardzo inteligentne i mają silny instynkt myśliwski, co sprawia, że potrzebują aktywności fizycznej i umysłowej, aby utrzymać się w dobrej kondycji. Black and Tan Coonhound są towarzyskimi psami, które lubią być blisko swoich właścicieli i cieszą się towarzystwem ludzi. Są one przyjazne wobec obcych i innych psów, ale czasami mogą być nieco nieufne.

Black and Tan Coonhoundy są wytrzymałe i mają doskonałą kondycję fizyczną, co sprawia, że dobrze sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych. Są one świetnymi psami myśliwskimi, które są w stanie tropić i ścigać zwierzynę, taką jak np. borsuk, niedźwiedź czy jelenie. Black and Tan Coonhound są bardzo łatwe do szkolenia, ale wymagają konsekwentnego i zdecydowanego podejścia ze strony swojego właściciela.


Jak dbać?

 

Black and Tan Coonhound ma krótką, gęstą sierść, która jest zrzucana raz lub dwa razy w roku. Cotygodniowe szczotkowanie szczotką o średnim włosiu, gumową rękawicą lub narzędziem do pielęgnacji lub rękawicą dla psa usunie martwe włosy, zanim spadną na meble. Pielęgnacja sprzyja również wzrostowi nowych włosów i rozprowadza olejki skórne po całej sierści, aby zachować ją w zdrowiu. Black and Tans należy kąpać od czasu do czasu, aby nie wydzielały psiego zapachu. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, pazury czarnego podpalanego powinny być regularnie przycinane, ponieważ zbyt długie paznokcie mogą powodować ból psa, a także problemy z chodzeniem i bieganiem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij