andrew-pons-51711-min-e1525438726748

Jak podróżować z psem?

Sezon wyjazdowy w pełni, a w raz z nim czas pomyśleć o tym w jakich warunkach i jak zabezpieczyć naszego zwierzaka w czasie podróży 🙂

Jeśli posiadasz szczeniaka to bardzo istotny jest sposób w jaki zaczniesz z nim podróżować. Młode psy często cierpią na chorobę lokomocyjną, którą jednak mija z czasem. Co zrobić aby nie martwić się o to czy nasz pupil dojedzie do celu bez przystanku na sprzątanie? 🙂 Po pierwsze nie karm psa na co najmniej 3-4h przed podróżą. Ominięcie jedno posiłku mu nie zaszkodzi. Nerwowe głaskanie w nadziei na uspokojenie psiaka również może zdać się na niewiele. Jeśli to możliwe zabierz szczeniaka na pierwszą przejażdżkę poza godzinami szczytu, wśród mało zmieniającego się krajobrazu. Utrzymuj stałą prędkość, tak aby nie wywoływać dodatkowych bodźców. Zabieraj psa na krótsze wypady. Do znajomych, po pieniądze do bankomatu czy na spacer do lasu. Radosne oczekiwanie nigdy nie idzie w parze ze strachem, a kiedy każde spotkanie z samochodem kończy się u weterynarza to na pewno nie będzie to wywoływać pozytywnych emocji.

Inne zwierzaki nie mają problemu z wymiotami, ale np nadmiernie się ślinią. Wyłóż siedzenie ręcznikami lub specjalną matą (możesz ją kupić tutaj —> MATA SAMOCHODOWA).

Ten problem również powinien zniknąć wraz z większą ilością odbytych podróży. Dobrą metodą jest również wożenie psa na dywaniku z tyłu samochodu, gdzie nie będzie widział zmieniającego się krajobrazu. Niektórym psom dobrze robi również zamykanie w klatce. Ta namiastka schronienia daje im poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu pies czuje się pewniej i spokojniej.

Psy z dużą energią, przemieszczające się po samochodzie lub szczekające należy przewozić na tylnym siedzeniu, nie spuszczając ich ze smyczy. Możesz to zrobić na kilka sposób. My polecamy smycz samochodową (możesz ją kupić tutaj —> SMYCZ SAMOCHODOWA), którą wpinasz dokładnie tak samo jak pas dla człowieka. Drugą stronę smyczy wpinasz w obroże lub szelki zwierzaka. Smycz możesz również przeciągnąć pod przednim siedzeniem. Przy takim układzie masz nad psem dużą kontrolę. Kiedy zacznie szczekać, pociągasz smycz do góry. Czując znajomy uścisk na karku będzie wiedział, że jego zachowanie musi się zmienić. Jeśli to zrobi poluzuj smycz i nie zapomnij pochwalić go łagodnym tonem.

PAMIĘTAJ, ŻE SAMOCHÓD TO ŚMIERTELNA PUŁAPKA!

Latem nie tylko samochód, ale także pies się przegrzewa. Nasz psiak się nie poci, a jedyne co może robić dla ochłody to wysunąć język i intensywnie dyszeć. Nie jest to jednak najefektywniejszą metodą wymiany ciepła, dlatego pies zamknięty w samochodzie szybko osiąga stan krytyczny! NIGDY nie zostawiaj psa samego w zamkniętym samochodzie!

——

W powyższej notatce wspieraliśmy się wyjątkową publikacją B. Kilcommons’a oraz S. Wilson – “Mój pies świadczy o mnie”. Serdecznie polecamy!

Kategorie: Wychowanie zwierzaka Tagi:

Zostaw odpowiedź