Jakich sztuczek możemy nauczyć naszego pupila?

LinkedIn
Jakich sztuczek możemy nauczyć naszego pupila

Sztuczki z psami to świetny sposób na utrzymanie psa w sprawności umysłowej i fizycznej. Wszyscy właściciele psów powinni upewnić się, że ich zwierzaki mają zdrowy repertuar sztuczek, które mogą wykonać — nie tylko po to, by się popisać, ale także dla dobrego samopoczucia psa.

Nauczenie psa nowych sztuczek może wzmocnić jego posłuszeństwo i zachęcić do dobrego zachowania. Oto lista zabawnych, łatwych psich sztuczek, których możesz nauczyć swojego zwierzaka:

  1. Siad: Komenda „siad” jest jedną z najłatwiejszych sztuczek, których pies może się nauczyć i służy jako podstawa wielu innych prostych sztuczek, takich jak „potrząśnij” i „zostań”. Aby nauczyć psa tej sztuczki, trzymaj stopę na smyczy, pozostawiając psu tylko trochę miejsca na ruch, ale nie na tyle, aby mógł podskoczyć. Przytrzymaj smakołyk nad jego głową, aby naturalnie zajął pozycję siedzącą, a następnie powiedz „siad”. Powtarzaj i nagradzaj, aż pies zrozumie komendę siad.
  2. Zostań : nauczenie psa komendy zostań może pomóc zapewnić mu bezpieczeństwo i spokój, jednocześnie rozwijając kontrolę nad impulsami.Ta sztuczka pomaga również zbudować ufną relację między właścicielem a jego zwierzakiem. Pies, który wie, jak zostać, jest mniej skłonny do wskakiwania na ludzi, wybiegania przez frontowe drzwi lub chodzenia tam, gdzie nie powinien, co wraz z bezpieczeństwem może zapewnić właścicielom spokój ducha. Możesz nauczyć swojego psa komendy zostań za pomocą krótkich sesji treningowych, surowego sygnału głosowego i pozytywnego wzmocnienia, aby upewnić się, że rozumie, kiedy musi pozostać na miejscu.
  3. Podaj łapę: Aby nauczyć psa podawania ręki, musi najpierw znać komendę siad i być w stanie pozostać w pozycji siedzącej. Gdy już umieścisz je na miejscu, trzymaj smakołyk w zamkniętej dłoni i poczekaj, aż powącha go lub złapie. Nagradzaj je i powtarzaj. W końcu twój pies będzie drapał cię za rękę za każdym razem, a ty możesz zamienić to w potrząsanie łapą. Nagradzaj swojego psa tylko wtedy, gdy nauczy się trzymać rękę w twojej bez drapania, w przeciwnym razie nauczy się drapać zamiast potrząsać.
  4. Udawanie martwego: Udawanie martwego opiera się na podstawowych komendach „połóż się” i „zostań”, więc zanim zaczniesz uczyć go udawać martwego, upewnij się, że Twój pies zna te sztuczki. Używając polecenia słownego i sygnału ręką, które twój pies już zna, każ mu usiąść. Przytrzymaj smakołyk dla psa między dwoma pierwszymi palcami, kilka centymetrów nad nosem psa. Przenieś smakołyk na jego bok, zachęcając psa do przewrócenia się i dalszego patrzenia na smakołyk. Kiedy twój pies leży na właściwej stronie, nagradzaj go smakołykiem i słowną pochwałą. Powtórz czynność kilka razy, za każdym razem nagradzając psa za położenie się na boku.
  5. Przewracanie się: Gdy pies nauczy się siadać i kłaść, jest gotowy do nauki przewracania się . Gdy twój pies znajdzie się w pozycji leżącej z brzuchem na ziemi, łapami opartymi z przodu i głową skierowaną do góry, możesz zacząć uczyć sztuczki. Umieść smakołyk blisko nosa psa, aby mógł go powąchać i zobaczyć. Zachowaj czujność na wypadek, gdyby Twój pies próbował wyrwać smakołyk przed wykonaniem sztuczki. Twój pies powinien odwrócić głowę, aby podążać za smakołykiem. Przesuń smakołyk, aby pies musiał przewrócić się na bok, aby za nim podążać, a następnie obróć smakołyk, tak aby pies musiał się przewrócić, aby utrzymać smakołyk w zasięgu wzroku. Gdy pies całkowicie się przewróci, daj mu smakołyk.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *