Jak wybrać najlepszą smycz dla psa?

LinkedIn

Jak wybrać najlepszą smycz dla psa?

Odpowiednio dobrana smycz zapewni psu wygodę i bezpieczeństwo podczas spacerów. Właśnie dlatego nie warto zdawać się tu na przypadek. Jeśli nie masz dużego doświadczenia w opiece nad pupilem, przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, czym powinna odznaczać się najlepsza smycz dla psa oraz na co zwracać uwagę podczas zakupu tego przydatnego akcesorium!

Jakie są rodzaje smyczy dla psów?

Smycze dla psów dostępne w sklepach różnią się konstrukcją oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Największą popularnością cieszą się te, określane jako klasyczne. Składają się z długiego paska zakończonego z jednej strony karabińczykiem, jednak z drugiej uchwytem, który służy do trzymania w dłoni. Nieco inaczej wygląda smycz przepinana – pasek pozbawiony jest tu uchwytu. Oba jego końce zakończone są karabińczykami, z których pierwszy należy przypiąć do obroży, natomiast drugi do specjalnych zaczepów. Taka konstrukcja pozwala swobodnie regulować długość paska. Smycz przepinana okaże się również świetnym rozwiązaniem dla tych osób, które na co dzień spacerują z dwoma czworonogami.

W sklepach znaleźć można także smycze automatyczne, wyposażone w specjalny mechanizm, pozwalający na regulowanie długości paska. Zaletą tego typu rozwiązań jest duża wygoda. Gdy pies zechce się oddalić, linka automatycznie się rozwinie. W razie potrzeby mechanizm można zablokować. Jest to zatem najlepsza smycz dla psa, który podczas spaceru potrzebuje dużej swobody.

Rozwiązaniem stworzonym z myślą o właścicielach szczeniąt jest smycz treningowa dla psa. Składa się ona z długiej i elastycznej linki zakończonej karabińczykiem. Warto ją stosować szczególnie w przypadku tych czworonogów, które nie zawsze reagują na podstawowe komendy lub też lubią się wybiegać. Zakup takiego rozwiązania możesz rozważyć także wówczas, jeśli potrzebna Ci smycz dla psa, który ciągnie.

Jaka smycz będzie najbardziej odpowiednia dla małego psa, a jaka dla dużego?

Obroża i smycz dla psa powinny być dobierane pod kątem wagi i wielkości zwierzęcia. W przeciwnym razie korzystanie z tego typu akcesoriów nie będzie komfortowe – ani dla Ciebie, ani dla pupila. Pamiętaj, że smycz dla małego psa musi być przede wszystkim lekka i cienka. Właśnie dlatego zrezygnuj z metalowych linek czy łańcuszków, a także grubych tasiemek. Zamiast tego wybierz model ze skórzanym lub nylonowym paskiem. Możesz kupić także gotowy zestaw, obejmujący smycz i szelki dla psa małej rasy.

Jaka smycz dla dużego psa sprawdzi się najlepiej? Jeśli chcesz, aby pupil nauczył się chodzić przy nodze, zdecyduj się na model przepinany, wyposażony w 3-4 metrowy pasek. Smycz automatyczna dla dużego psa okaże się z kolei najlepszym rozwiązaniem, jeśli zwierzę lubi mieć swobodę podczas spaceru. Mechanizm zamortyzuje nieprzyjemne szarpnięcia, dzięki czemu wspólne przechadzki staną się o wiele przyjemniejsze.

Czy pies powinien mieć więcej niż jedną smycz?

Na powyższe pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od tego, gdzie i jak często zamierzasz spacerować ze swoim pupilem. Podczas krótkich przechadzek po chodniku czy parku, w którym bawi się dużo dzieci, najlepiej sprawdzi się smycz przepinana lub taka z krótkim paskiem. Gdy z kolei chcesz dać pupilowi większą swobodę, dobrym wyborem okaże się długa linka typu flexi. Alternatywą dla powyższych rozwiązań będzie model zwijany. Pamiętaj jednak, że najlepsza smycz automatyczna dla psa powinna mieć blokadę paska. Dzięki temu, spacerując w miejscach, w których roi się od ludzi, będziesz w stanie utrzymać pupila blisko siebie.

Czym się kierować kupując smycz dla szczeniaka?

Wytrzymała smycz dla psa z pewnością powinna znaleźć się w wyprawce dla szczeniaka. Zapewni ona nie tylko bezpieczeństwo podczas pierwszych spacerów, lecz również pozwoli właścicielowi komunikować się ze zwierzakiem. Poprzez jej luzowanie i napinanie piesek szybciej przyzwyczai się do chodzenia przy nodze. Jaką smycz dla szczeniaka wybrać? Jeśli zamierzasz spacerować głównie w przestrzeni miejskiej, postaw na klasyczny model taśmowy lub taki z automatycznym zwijaczem. Gdy z kolei chcesz, aby psiak mógł nieco się wybiegać, wybierz dłuższą linkę treningową. Szczególną uwagę warto zwrócić również na wagę i grubość smyczy. Nawet jeśli opiekujesz się szczeniakiem dużej rasy, nie kupuj rozwiązania dla dużych psów. Zbyt ciężka smycz będzie stanowiła dodatkowy balast i utrudni pupilowi swobodne przemieszczanie się.

Czy wiesz już, jaką smycz wybrać dla swojego psa?

Mamy nadzieję, że po lekturze naszego poradnika wiesz już, jaka smycz dla dużego psa, a jaka dla mniejszego pupila okaże się najlepsza. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi wpisami na naszym blogu. Znajdziesz tam szereg praktycznych porad dotyczących opieki nad czworonogiem. A może potrzebna Ci wytrzymała smycz dla psa? Wejdź na stronę naszego sklepu i sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie! W naszym asortymencie znajdziesz smycze, szelki oraz obroże dla psów w najlepszych cenach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *