Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Springer spaniel angielski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Springer spaniel angielski

Opis rasy

 

Są to bardzo energiczne i radosne psy. Uwielbiają ruch i współpracę z człowiekiem, dlatego doskonale nadają się na psy myśliwskie oraz służbowe. Cechuje je inteligencja oraz zamiłowanie do aportowania. Sprawdź, co jeszcze musisz wiedzieć o tej rasie.


Wygląd i charakter

 

Springer spaniel angielski to świetny kompan, gdyż uwielbia współpracować z człowiekiem. Jest bardzo wytrzymały, a także gotów do pracy bez względu na pogodę. Idealnie sprawdzi się jako kompan aktywnej rodziny, która lubi spędzać czas na świeżym powietrzu. Psy tej rasy potrzebują dużo ruchu, dlatego opiekun musi zadbać o to, aby codziennie jego pupil miał możliwość wybiegać się i rozładować energię. Jednocześnie są to bardzo wesołe i zabawne czworonogi, z którymi nie można się nudzić.

Jest to rasa, która świetnie dogaduje się z dziećmi, o ile obchodzą się one z nimi łagodnie. Szybko i chętnie się uczy, dlatego szkolenie nie jest ogromnym wyzwaniem. Z reguły psy te dogadują się bez problemu z innymi psami, a nawet z kotami. Mają dość silny instynkt łowieckim co może sprawiać nieco problemów podczas spacerów. Ważne jest to, aby nauczyć pupila właściwego reagowania na komendę przywołania. Dzięki temu będzie posłusznie wracał do opiekuna, nawet jeśli złapie interesujący trop.


Jak dbać?

 

Są to psy bardzo łagodne, dlatego nie sprawdzą się w roli stróżów. Nie nadają się także do mieszkania w kojcu czy na podwórku, gdyż lubią być blisko człowieka. Z tego względu niekiedy zdarza się u nich lęk separacyjny. Jeśli jednak od szczeniaka będzie uczony pozostawania na jakiś czas w samotności, to nie powinien mieć z tym większego problemu w przyszłości.

Szkolenie psów tej rasy powinno być konsekwentne i stanowcze. Chętnie się uczą i są inteligentne, dlatego zazwyczaj nie sprawia to większych problemów nawet niedoświadczonym opiekunom. Trzeba jednak uważać na to, aby podczas szkolenia w głosie nie było zdenerwowania czy agresji, gdyż psy te doskonale wyczuwają emocje opiekuna. Jeśli zostaną źle potraktowane to może je to całkowicie zniechęcić do dalszych treningów.

Sierść tych psów jest dość długa, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ze względu na zamiłowanie do węszenia i tropienia po każdym spacerze trzeba ją wyczyścić i rozczesać. Można także nieco ją przyciąć, dzięki czemu nie będzie się tak bardzo brudziła i plątała.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij