Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Boykin Spaniel | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Boykin Spaniel

Opis rasy

 

Boykin Spaniel, średniej wielkości pies płochliwy i aportujący, znany z bogatej brązowej sierści, jest zapalony, chętny, wesoły i można go trenować. Ten łagodny pies domowy i wytrwały pies-ptaczek był kiedyś najlepiej strzeżoną tajemnicą Południowej Karoliny. Boykins to średniej wielkości spaniele, większe i bardziej wyniosłe niż Cockery, ale bardziej zwarte niż Springery. Znakiem rozpoznawczym rasy jest piękna jednolita brązowa sierść. Kolory wahają się od bogatej wątroby do soczystej czekolady. Duże, pierzaste uszy zwisają blisko policzków, nadając wyraz uduchowionej inteligencji. Wyhodowane do pracy w jeziorach i na bagnach ich rodzimej Karoliny Południowej, Boykins z pajęczynami potrafią pływać jak foki. Przez lata Boykins byli znani tylko myśliwym ptactwa wodnego Karoliny i dzikiego indyka. Ale ostatnio świat odkrył, że Boykin jest tak samo zachwycający w domu, jak chętnie nad jeziorem. „Są bardzo, bardzo słodkimi psami w rodzinie” — mówi długoletni właściciel — „ale są absolutnym tygrysem w terenie”.


Wygląd i charakter

 

Boykin Spaniel to średniej wielkości pies myśliwski z południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Ich sierść jest gęsta i jedwabista, a zwykle występuje w kolorze brązowym, czekoladowym lub płowym.

Boykin Spaniel ma proporcjonalne ciało, z mocnymi i muskularnymi kończynami. Mają jasne, wyraziste oczy, a ich uszy są długie i zwisające.

Pod względem charakteru, Boykin Spaniel jest przyjaznym, aktywnym i lojalnym psem. Są one łatwe do szkolenia i mają naturalne skłonności do polowania i przyniesienia.

Boykin Spaniel jest bardzo towarzyski i kocha spędzać czas z ludźmi. Są one zwykle dobrze usposobione wobec dzieci i innych zwierząt, ale ze względu na ich skłonność do polowania, należy ich zawsze pilnować w obecności mniejszych zwierząt.

Boykin Spaniel jest energicznym psem i potrzebuje dużej ilości aktywności fizycznej, aby pozostać zdrowym i szczęśliwym. Są one szczególnie zadowolone z ćwiczeń na świeżym powietrzu, takich jak bieganie, pływanie i polowanie.

Podsumowując, Boykin Spaniel to uroczy i energiczny pies myśliwski, który jest bardzo przyjacielski i łatwy w szkoleniu. Są one doskonałymi towarzyszami dla ludzi aktywnych i lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu.


Jak dbać?

 

Średniej długości, falujący płaszcz Boykina wymaga jedynie minimalnej pielęgnacji. Cotygodniowe szczotkowanie pomoże usunąć brud i luźne włosy i zapewni mu najlepszy wygląd, a okazjonalna kąpiel pomoże utrzymać go w czystości. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, pazury należy regularnie przycinać, ponieważ zbyt długie paznokcie mogą powodować dyskomfort i problemy z chodzeniem i bieganiem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij