Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Amerykański Spaniel Wodny | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Amerykański Spaniel Wodny

Opis rasy

 

Amerykański spaniel dowodny, pochodzący z krainy jezior na górnym Środkowym Zachodzie, jest optymistycznym sportowcem, który uwielbia polować i pływać. Wiadomo, że są szczęśliwi, chętni i czarujący, choć zdystansowani wobec obcych i nieco uparci. Amerykańskie spaniele wodne to muskularne psy myśliwskie średniej wielkości, nie rzucające się w oczy ani o wyglądzie, i rozpoznawalne po soczystej brązowej sierści, która jest albo ciasno zwinięta, albo falista. Te spaniele, wyhodowane do pracy w lodowatych wodach i bagnistych brzegach regionu Wielkich Jezior, są idealnie przystosowane do tego zadania: sierść jest gęsta i wodoodporna, stopy są grubo wyściełane, palce u nóg są płetwiaste, a ciało jest wystarczająco małe, aby pies wskakuje i wyskakuje z łodzi bez kołysania łodzią. Wielbiciele rasy opisują wesołego, inteligentnego i wszechstronnego spaniela, nadającego się do różnych psich sportów. Jako myśliwi łączą cechy użytkowe spanieli i retrieverów. Kluczem do szczęścia amerykańskiego dowodnego spaniela jest aktywność, zwłaszcza obok ukochanego człowieka. Niepełnozatrudniony pies może być szczekający i destrukcyjny.


Wygląd i charakter

 

Amerykański Spaniel Wodny to średniej wielkości pies, który waży zwykle od 13 do 20 kg i osiąga wysokość w kłębie od 38 do 46 cm. Ich sierść jest gęsta i kręcona, chroniąca przed zimnem i wilgocią. Kolor sierści może być brązowy, czarny, czekoladowy lub cętkowany. Ich uszy są długie i zwisające, a oczy są średniej wielkości i jasnobrązowe.

Amerykański Spaniel Wodny to rasa psów przyjaznych, lojalnych i posłusznych swojemu właścicielowi. Są to psy aktywne, pełne energii i bardzo inteligentne, co czyni je łatwymi do tresury. Wychowując Amerykańskiego Spaniela Wodnego warto pamiętać, że są to psy, które potrzebują codziennych długich spacerów i aktywności fizycznej, ponieważ są to psy myśliwskie i potrzebują dużej ilości ruchu.


Jak dbać?

 

Amerykański spaniel wodny ma gęstą, wodoodporną sierść, która może być ciasno zwinięta lub falista. Rasa została wyhodowana do pracy w lodowatych wodach regionu Wielkich Jezior, a jej izolująca, dwuwarstwowa sierść to umożliwia. Wymagana jest cotygodniowa pielęgnacja, ale jest to dość prosty proces. Latem sierść jest rzadsza i można ją wymodelować za pomocą szczotki szpilkowej z gumową końcówką. W pozostałej części roku, a zwłaszcza w okresie linienia, do usunięcia martwego włosa z podszerstka należy używać bardziej gładkiej szczotki. Jak w przypadku wszystkich ras, pazury amerykańskiego spaniela wodnego należy regularnie przycinać.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij