Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Beagle | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Beagle

Opis rasy

 

Są to psy o niewielkich rozmiarach, ale pełne energii i chęci do zabawy. Kochają aktywność fizyczną, dlatego nie można się z nimi nudzić. Jeśli w okresie szczenięcym zostaną poddane socjalizacji, mogą doskonałymi towarzyszami także dla rodzin z dziećmi. Sprawdź, co musisz wiedzieć o przedstawicielach tej rasy.


Wygląd i charakter

 

Beagle to najmniejsza myśliwska rasa psów. Charakterystyczną cechą jego wyglądu jest silny grzbiet i szeroka klatka piersiowa. Uszy u tych psów są długie i wiszące, a końcówki zaokrąglone. Mają krótką, ale bardzo gęstą sierść. Najczęściej występującym umaszczeniem jest tricolor, czyli pies w białym kolorze z czarnym i płowym podpaleniem.

Psy tej rasy uwielbiają towarzystwo i źle znoszą samotność. Jeśli muszą zostać same przez długi czas, mogą na różny sposób wyładowywać swoją frustrację. Wymagają odpowiedniego szkolenia głównie ze względu na to, że jest to rasa myśliwska. Instynkt łowiecki jest u nich mocno rozwinięty, dlatego wykazuje się chęcią do ucieczek. Z tego powodu podczas spacerów powinien zawsze pozostawać na długiej lince, co zabezpieczy opiekunów przed ucieczką pupila. Są to psy słynące z upartości, dlatego muszą być odpowiednio zmotywowane do ćwiczeń.


Jak dbać?

 

Pielęgnacja psów tej rasy nie jest szczególnie wymagająca. Opiekunowie muszą pamiętać przede wszystkim o regularnym wyczesywaniu sierści. Gęsty podszerstek ma tendencję do wypadania, dlatego systematyczne jego usuwanie pomoże poradzić sobie z problemem nadmiernego linienia.

Beagle to ogromne łasuchy, dlatego należy zwracać szczególną uwagę na to, co jedzą. Dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i dostarczać odpowiednią ilość kalorii. Nadmiar jedzenia może powodować nadmierne tycie.

Psy tej rasy kochają aktywność, dlatego powinny zdecydować się na nie osoby, które lubią ruch i zapewnią swojemu pupilowi odpowiednią jego dawkę. Bez problemu mogą mieszkać zarówno w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu pod warunkiem, że będą miały zapewnioną codzienną aktywność na świeżym powietrzu. Najlepiej czują się na spacerach w zalesionych i trawiastych terenach, gdzie mogą węszyć i tropić, ze względu na swój myśliwski charakter. Mimo tego, że są to dość uparte psy o silnym charakterze, można nauczyć je posłuszeństwa. Trzeba tylko poświęcić na to odpowiednią ilość czasu i cierpliwości.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij