Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Samojed | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Samojed

Opis rasy

 

Jest to rasa psów należąca do szpiców północnych. Są to piękne zwierzęta o białej gęstej sierści, które potrzebują bardzo dużo ruchu na świeżym powietrzu. Jednocześnie cechuje je jednak chęć do zabawy, a także silny temperament. Jest to rasa idealna dla osób aktywnych, które zapewnią swojemu pupilowi odpowiednie atrakcje.


Wygląd i charakter

 

Samojedy to psy średniej wielkości o budowie typowej dla szpiców. Ich wysokość w kłębie nie przekracza zazwyczaj 60 cm. Jego szata składa się z dwóch warstw: gęstego włosa okrywowego oraz puszystego podszerstka. Doskonale chroni więc przed zimnem.

Jest to rasa, która wymaga odpowiedniego szkolenia, które pozwoli zapanować nad tym charakternym psem. Jak większość szpiców, także samojed ma skłonność do bycia upartym i podążania własnymi ścieżkami. Jeśli jednak opiekun poświęci mu odpowiednio dużo czasu to będzie to posłuszny i ułożony czworonóg. Sesje treningowe powinny być jak najbardziej urozmaicone, gdyż są to psy, które szybko się nudzą.


Jak dbać?

 

Tak jak wszystkie psy wywodzące się z dalekiej Północy, tak i samojedy są odporne i cieszą się dobrym zdrowiem. Mogą jednak cierpieć na różnego rodzaju choroby stawów. Bardzo ważne jest więc dostosowanie poziomu aktywności fizycznej do wieku i możliwości zwierzęcia. Niekiedy u samojedów pojawiają się problemy ze wzrokiem, ale jest to stosunkowo rzadkie.

Samojedy to psy o pięknej sierści, która wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. W okresie linienia trzeba ją wyczesywać nawet codziennie. Problem gubienia sierści dotyczy głównie suczek przed cieczką. Szata psów tej rasy jest naprawdę bardzo gęsta, dlatego czesanie zajmuje sporo czasu i wymaga cierpliwości. Dzięki temu jednak będzie ona piękna i miękka.

Są to psy, które świetnie dogadują się z dziećmi, dlatego mogą być doskonałymi towarzyszami dla całej rodzinny. Otaczają one opieką członków swojego stada i są bardzo chętne do zabawy. Opiekunowie muszą pamiętać o tym, że psy te wymagają profesjonalnego szkolenia, ale musi być ono oparte na wzajemnej współpracy oraz szacunku. Są one bardzo wrażliwe na krzyki oraz stosowanie metody awersyjej czy wyśmiewanie, dlatego szkolenie musi odbywać się w przyjaznej atmosferze. Dzięki temu samojed stanie się fantastycznym towarzyszem i wiernym przyjacielem, który jednocześnie będzie posłuszny.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij