Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Owczarek Australijski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Owczarek Australijski

Opis rasy

 

Owczarek australijski, szczupły, wytrzymały pies ranczo, to jedna z historii „tylko w Ameryce”: europejska rasa udoskonalona w Kalifornii dzięki Australii. Oprawy na torze rodeo są ściśle związane z życiem kowboja. Owczarek australijski, ulubiony pies pasterski kowbojów, jest średniej wielkości robotnikiem o bystrym, przenikliwym spojrzeniu. Płaszcze australijskie oferują różne wyglądy, w tym merle (cętkowany wzór z kontrastowymi odcieniami niebieskiego lub czerwonego). Pod każdym względem są obrazem wytrzymałych i zwinnych przewoźników. Australijczycy wykazują nieodparty impuls do stada, czegokolwiek: ptaków, psów, dzieci. Ten silny pęd do pracy może sprawić, że Australijczycy będą zbyt dużymi psami dla właściciela siedzącego trybu życia. Australijczycy są niezwykle inteligentni, całkiem zdolni do oszukania niczego niepodejrzewającego początkującego właściciela. Krótko mówiąc, nie jest to zwierzę dla każdego. Ale jeśli szukasz bystrego, niestrudzonego i nadającego się do szkolenia partnera do pracy lub sportu, Twoje poszukiwania mogą się tutaj zakończyć.


Wygląd i charakter

 

Owczarek Australijski to rasa psa pochodząca, jak sama nazwa wskazuje, z Australii. Charakteryzuje się gęstą, futrzaną sierścią, która może występować w różnych kolorach, takich jak czerwony, niebieski merle, czarny lub cynamonowy.

Owczarek Australijski to pies o energicznym, przyjacielskim i inteligentnym charakterze. Jest bardzo oddany swojej rodzinie i uwielbia spędzać czas z ludźmi. Wymaga on jednak odpowiedniej ilości ruchu i aktywności fizycznej, ponieważ jest to rasa psa hodowana do pracy i wykorzystywana do pilnowania stad owiec.

Jest to pies bardzo inteligentny i łatwo się uczy, co czyni go idealnym kandydatem do różnego rodzaju szkoleń, takich jak posłuszeństwo czy agility. Owczarek Australijski ma też skłonność do robienia szkód, kiedy się nudzi, więc wymaga aktywności intelektualnej i zajęć, które będą go pobudzać umysłowo.

Ze względu na swój przyjacielski charakter i duże zapotrzebowanie na uwagę, Owczarek Australijski nie jest odpowiedni dla osób, które nie mogą zapewnić mu wystarczającej ilości czasu i uwagi. Wymaga on zaangażowania ze strony swojego właściciela i potrzebuje dużo interakcji z ludźmi i innymi psami.

Podsumowując, Owczarek Australijski to rasa psa o charakterystycznym wyglądzie i przyjacielskim charakterze, który wymaga odpowiedniej ilości ruchu i uwagi ze strony swojego właściciela. Jest to pies inteligentny i bardzo przywiązany do swojej rodziny, który może być doskonałym towarzyszem dla osób aktywnych i lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu.


Jak dbać?

 

Ogólnie rzecz biorąc, cotygodniowe sesje szczotkowania sprawią, że wodoodporna, dwuwarstwowa sierść owczarka australijskiego będzie wyglądać najlepiej. Jednak w okresie linienia będzie wymagać więcej pracy. W tym okresie co dwa lub trzy dni można użyć szczotki do podszerstka, aby usunąć obfite martwe włosy, a następnie oczyścić szczotką drucianą. Australijczycy często pracują i/lub bawią się na świeżym powietrzu, więc nie jest niczym niezwykłym, że przychodzą brudniejsi niż wyszli. Ale jeśli nie wpadły w szczególnie nieprzyjemną sytuację, wymagają kąpieli tylko od czasu do czasu. Jak u wszystkich ras, pazury australijczyka należy regularnie przycinać.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij