Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Husky | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Husky

Opis rasy

 

Z pewnością każdy kojarzy psa o charakterystycznym umaszczeniu i wyjątkowym kolorze oczu. To właśnie Husky, czyli rasa wykorzystywana do psich zaprzęgów. Kocha zimno, ale dobrze radzi sobie także w wyższych temperaturach, dlatego jest to coraz popularniejsza rasa. Przekonaj się, co sprawia, że są to tak wyjątkowe psy.

 


Wygląd i charakter

 

Są to psy niekiedy mylone z rasą Alaskan Malamute, ale Husky są zdecydowanie mniejsze. Ma dobrze zbudowaną sylwetkę, ale nie jest ona przysadzista. Wręcz przeciwnie, psy tej rasy utożsamiane są z gracją. Ich ogon ma kształt lisiej kitki. Najbardziej charakterystyczną cechą wyglądu są bez wątpienia oczy psów tej rasy. Najczęściej mają one jasnoniebieskie, ale występują także inne ich odcienie. U Husky bardzo często dochodzi do heterochronii, czyli sytuacji, gdy jedno oko ma inny kolor niż  drugie.

Husky to psy przyjaźnie nastawione do ludzi. Doskonale z nimi współpracują, gdyż przedstawiciele tej rasy wykorzystywanie są do psich zaprzegów. Świetnie się do tego nadają nie tylko ze względu na swoją budowę, ale i charakter. Kochają ruch, a do tego są odporne i wytrzymałe na zimno. Są to psy bardzo inteligentne, ale też niezależne, co może objawiać się tym, że są nieco uparte. Ich wychowanie wymaga niezwykłej konsekwencji.

 


Jak dbać?

 

Husky to psy, które są bezproblemowe w pielęgnacji. Nie wymagają stosowania specjalistycznych zabiegów głównie ze względu na to, że ich sierść samoistnie się oczyszcza. Dzięki temu opiekun może ograniczyć pielęgnację do niezbędnego minimum. Nie należy zbyt często kąpać Husky, gdyż może to zniszczyć naturalną warstwę ochronną skóry, która chroni je przed zimnem. Po kąpieli gęstą sierść psa należy dokładnie wysuszyć.

Jest to rasa, który wymaga ogromnej ilości ruchu. Psy te muszą wybiegać się niezależnie od pogody. Nie wystarczy im przebywanie w przydomowym ogrodzie, gdyż jest to dla nich niewystarczające. Ogromnie ważne jest to, aby Husky podczas spaceru miał szansę na zmęczenie, gdyż tylko wtedy można uznać go za udany. Brak odpowiedniej ilości ruchu może skutkować frustracją objawiającą się np. ucieczkami.

Husky nie jest więc psem dla każdego, głównie ze względu na potrzebę ruchu. Najczęściej nie ma także cierpliwości do dzieci. Uwielbia spędzać czas ze swoim opiekunem i nieco gorzej radzi sobie z samotnością. Jest jednak oddany i bardzo wierny.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij