Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Owczarek Francuski Briard | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Owczarek Francuski Briard

Opis rasy

 

Briard pakuje tyle lojalności, miłości i ducha w swoją obszerną ramę, że często jest opisywany jako „serce owinięte futrem”. Olśniewający wygląd tych muskularnych Francuzów emanuje wyraźną aurą galijskiego romantyzmu i elegancji. Briardy to pasterze znani z falującej sierści szarej, płowej lub czarnej i imponującej głowy zwieńczonej fryzurą typu peek-a-boo z naturalnym przedziałkiem pośrodku. Luksusowa broda i brwi podkreślają wyraz twarzy określany jako „szczery i pytający”. Briardy, mierzące od 55 do 68 cm w kłębie, są krzepkie i mocne, ale poruszają się zwinnym krokiem. Posiadają cechy wspólne dla wielu innych pasterzy: zdolność do trenowania, mózg, opiekuńcze oko wobec rodziny (zwłaszcza dzieci, które uważają za swoją trzodę) i ostrożność w stosunku do obcych. Są to duże, niestrudzone psy – mówi się, że zaledwie dwa lub trzy briardy poradzą sobie z 700 sztukami owiec – a początkujący właściciele mogą być przytłoczeni ich zapałem do pracy i radością życia.


Wygląd i charakter

 

Owczarek Francuski Briard to duża rasa psów, z długą sierścią, która zwykle występuje w kolorze czarnym, płowym lub szarym. Ich sierść jest gęsta i falująca, a na głowie tworzy charakterystyczną grzywę i brodę.

Briardy są dobrze umięśnione i silne, z proporcjonalnymi proporcjami ciała. Mają duże, okrągłe oczy i szerokie, zaokrąglone uszy.

Pod względem charakteru, Briardy są inteligentnymi i lojalnymi psami, które dobrze sprawdzają się w roli psów obronnych i towarzyszących. Są one niezależne, ale jednocześnie bardzo przywiązane do swoich właścicieli i rodzin.

Briardy są zwykle dobrze usposobione wobec dzieci i innych zwierząt, ale ze względu na swoją wielkość i moc, wymagają właściwego szkolenia i socjalizacji już od szczenięcia. Są one także energiczne i potrzebują odpowiedniej ilości aktywności fizycznej i mentalnej, aby były szczęśliwe i zdrowe.

Briardy są zwykle łatwe do szkolenia, ponieważ są inteligentne i chętnie się uczą, ale mogą być uparte i niezależne, co wymaga spokojnego i konsekwentnego podejścia podczas szkolenia.

Podsumowując, Owczarek Francuski Briard to piękna i silna rasa psów, z inteligentnym i lojalnym charakterem, ale wymagają one odpowiedniej ilości aktywności i szkolenia, aby były szczęśliwe i zdrowe.


Jak dbać?

 

Rozpocznij pielęgnację szczeniaka Briarda na długo przed tym, zanim naprawdę będzie wymagał pielęgnacji. Upewnij się, że czas na pielęgnację będzie szczęśliwym okresem, na który będzie czekał w latach, kiedy pielęgnacja jest koniecznością i może zająć dużo czasu. Briarda należy czesać kilka razy w tygodniu, aż do samej skóry, używając dobrej jakości szczotki szpilkowej. Używanie szczotki do podszerstka może pomóc wyeliminować wiele martwych włosów i zmniejszyć wypadanie. Liczba kąpieli, których będzie potrzebował Briard, zależy całkowicie od jego stylu życia i pracy, którą wykonuje. Częstotliwość może wahać się od tygodniowej do miesięcznej, a nawet mniej.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij