Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Laekenois | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Laekenois

Opis rasy

 

Silny, zwinny i pełen życia belgijski laekenois (wymawiane jako „Lak-in-wah”) jest jednym z czterech belgijskich psów. Chociaż podobny pod względem ciała i temperamentu do Malinois, Shepherd i Tervuren, Laekenois różni się kolorem, teksturą i długością sierści, a także regionem pochodzenia. Spośród czterech blisko spokrewnionych belgijskich pasterzy, owczarka belgijskiego, malinois, tervuren i laekenois, laekenois jest najrzadszy. Ten silny i krzepki pies różni się od swoich braci szorstką, zmierzwioną sierścią w odcieniach czerwieni, płowy lub szarawy. Czernienie wokół pyska wskazuje na wyraz bystrej czujności bijącej z ciemnych oczu w kształcie migdałów. Belgijski Laekenois chroni swojego pana i własność. Chociaż spostrzegawczy w stosunku do obcych, rasa jest serdeczna i przyjazna w stosunku do tych, których dobrze zna. Sierść Laekenois wymaga regularnego szczotkowania i okazjonalnych kąpieli, a jako pies pracujący potrzebuje codziennych ćwiczeń.


Wygląd i charakter

 

Laekenois to średniej wielkości pies, który osiąga wysokość od 58 do 65 cm w kłębie i waży od 25 do 30 kg. Charakterystyczną cechą rasy jest ich sierść, która jest szorstka i kędzierzawa, w kolorze szaro-brązowym. Głowa jest proporcjonalna do reszty ciała, z prostym nosem i wąskimi uszami. Nogi są mocne i dobrze umięśnione, a ogon jest wysoko osadzony.

Laekenois to pies inteligentny, aktywny i lojalny wobec swojej rodziny. Są bardzo przyjacielscy i kochają spędzać czas z ludźmi, szczególnie z dziećmi. Są też czujni i odważni, co czyni ich dobrymi psami stróżującymi. Mają skłonność do bycia niezależnymi i upartymi, co może stanowić wyzwanie podczas szkolenia. Wymagają dużo aktywności fizycznej i umysłowej, aby zachować dobry stan zdrowia i dobry nastrój.


Jak dbać?

 

Poza regularną cotygodniową pielęgnacją, okazjonalna kąpiel sprawi, że Twój belgijski Laekenois będzie czysty i będzie wyglądał jak najlepiej. Pielęgnacja może być wspaniałym doświadczeniem dla Ciebie i Twojego psa. Mocne, szybko rosnące paznokcie Laekenois należy regularnie przycinać obcinaczem do paznokci lub szlifierką, aby uniknąć przerostu, rozdwajania i pękania. Ich uszy należy regularnie sprawdzać, aby uniknąć gromadzenia się woskowiny i zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do infekcji. Zęby należy regularnie szczotkować.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij