Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Wyżeł Weimarski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Wyżeł Weimarski

Opis rasy

 

Jest to rasa psów myśliwskich, która wyróżnia się piękną sylwetką i ciekawym umaszczeniem. Uwielbia wszelką aktywność, dlatego z tymi psami nie można się nudzić. Są oddane i bardzo przyjazne. Sprawdź, czym charakteryzuje się ta rasa oraz jak pielęgnować te majestatyczne psy.


Wygląd i charakter

 

Są to psy o mocnej budowie i dość mocnej muskulaturze. Wyróżnia się dwie odmiany tej rasy, a ich przedstawiciele różnią się od siebie wyglądem sierści. Wyżeł krótkowłosy ma sierść krótką, gładką i lśniącą. Nie ma ona podszerstka, dlatego jest dość bezproblemowa w pielęgnacji. Wyżeł długowłosy ma niewielki podszerstek, a szata jest nieco dłuższa i bardzo miękka. Może być całkiem gładka lub delikatnie falista.

 

Wyżeł weimarski to pies myśliwski, dlatego cechuje go silnie rozwinięty instynkt łowiecki. Ma bardzo czuły węch. Jest to rasa łatwa do prowadzenia, gdyż są to psy inteligentne, które chętnie współpracują i lubią wspólne zabawy z opiekunem. Ze względu na to, że psy te nie przejawiają żadnej agresji bez problemu odnajdą się w domu, w którym są dzieci. Nie lubią jednak samotności, dlatego lepiej nie zostawiać ich samych na zbyt długo, bo mogą niszczyć wszystko, co znajdzie się w ich otoczeniu, łącznie z meblami.


Jak dbać?

 

Nie są to wymagające psy, gdyż zabiegi pielęgnacyjne ograniczają się do regularnego szczotkowania sierści, a także sprawdzania stanu uszu. Zęby warto systematycznie czyścić, co ograniczy osadzanie się kamienia i rozwój poważniejszych chorób jamy ustnej. Nie wymagają specjalnego żywienia, ale ze względu na ich dużą aktywność powinny otrzymywać pełnowartościowe jedzenie, które pokryje ich zapotrzebowanie zarówno na kalorie, jak i na składniki odżywcze.

 

Wyżeł weimarski uważany jest za jedną z najbardziej przyjaznych ras psów. Z tego względu doskonale sprawdzi się jako pies rodzinny. Aby mógł w pełni zaspokoić swoje potrzeby niezbędne jest zapewnienie mu odpowiedniej dawki ruchu, a także ciekawych aktywności podczas spacerów, takich jak szukanie czy tropienie. Jest to pies myśliwski, dlatego trzeba mieć na uwadze to, że podczas wędrówek po lesie czy otwartym terenie powinien być na smyczy ze względu na to, że może wykazywać chęć do ucieczek. Jego zamiłowanie do ruchu sprawia, że świetnie sprawdza się w różnego rodzaju sportach, takich jak agility czy tropienie użytkowe.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij