Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Bouvier des Flandres | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Bouvier des Flandres

Opis rasy

 

Tęgi i baryłkowaty, potargany pies z Flandres pochodzi z czasów i miejsc, w których pies musiał pracować jak… cóż, pies. Ci inteligentni i stabilni, wszechstronni pracownicy są doskonałymi stróżami. Wysoki na 69 cm, z mocnymi kośćmi i potężnymi mięśniami pod nieprzemakalnym płaszczem oraz imponującą głową podkreśloną przez brodę i wąsy, Bouviers może zrobić wszystko, co trzeba zrobić na podwórku lub pastwisku, z wyjątkiem dojenia krów. A jednak Bouviers to coś więcej niż tylko sprzęt rolniczy. Ich nieskazitelny charakter, ogromne serce i przenikliwa inteligencja przyciągają miłośników psów na całym świecie. Etyka pracy Bouvier musi być dostosowana, a na szczęście wszechstronność rasy pozwala im wykonywać niezliczone zadania. Bouviery są doskonałymi stróżami i stróżami, a także zapalonymi uczestnikami psich sportów, zwłaszcza prób pasterskich. Te psy o silnej woli najlepiej radzą sobie z właścicielami, którzy mogą poświęcić dużo czasu i miejsca najwyższej klasy psom pracującym.


Wygląd i charakter

 

Bouvier des Flandres to duży pies pasterski z pochodzenia, który ma charakterystyczny, szorstki płaszcz, zwykle w kolorze czarnym, płowym lub szarym. Ich sierść jest gęsta i wymaga regularnego czesania i pielęgnacji.

Bouvier des Flandres ma mocne kości i proporcjonalne proporcje ciała. Mają duże, zaokrąglone oczy i zaokrąglone uszy, które zwykle są przycięte do krótkiej długości.

Pod względem charakteru, Bouvier des Flandres jest inteligentnym, lojalnym i pracowitym psem. Są one zwykle dobrze usposobione wobec dzieci i innych zwierząt, ale ze względu na swoją wielkość i moc, wymagają właściwego szkolenia i socjalizacji już od szczenięcia.

Bouvier des Flandres są bardzo aktywnymi psami i potrzebują dużej ilości aktywności fizycznej i mentalnej, aby były szczęśliwe i zdrowe. Są one doskonałymi psami obronnymi i do pracy na farmie, ale również dobrze sprawdzają się jako towarzysze dla ludzi aktywnych i lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu.

Bouvier des Flandres są zwykle łatwe do szkolenia, ponieważ są inteligentne i chętnie się uczą, ale mogą być uparte i niezależne, co wymaga spokojnego i konsekwentnego podejścia podczas szkolenia.

Podsumowując, Bouvier des Flandres to duży, pracowity i lojalny pies pasterski, który potrzebuje dużej ilości aktywności i szkolenia, aby być szczęśliwym i zdrowym. Są one dobrze usposobione wobec dzieci i innych zwierząt, ale wymagają właściwej socjalizacji już od szczenięcia.


Jak dbać?

 

Sierść Bouviera wymaga czesania raz lub dwa razy w tygodniu. Dobra szczotka lub szczotka szpilkowa i duży grzebień będą do tego odpowiednie. Broda może wymagać czyszczenia w tym samym czasie, a pazury psa należy przycinać co tydzień lub dwa.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij