Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Chart włoski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Chart włoski

Opis rasy

 

Jest to najmniejsza rasa ze wszystkich chartów. Są bardzo towarzyskie i żywiołowe. Doskonale dogadują się z czworonogami swoich gabarytów. Mimo tego, że są bardzo małe potrzebują sporej dawki ruchu.


Wygląd i charakter

 

Jest to pies myśliwski, co oznacza, że nie jest typem kanapowca. Opiekun musi zapewnić mu odpowiednią dawkę ruchu, gdyż tylko wtedy jest on w pełni zadowolony. Warto zabierać go na spacery do miejsc, które są interesujące, a jednocześnie bezpieczne. Należy pamiętać, że są to psy małe i zwinne, które dodatkowo mają silny instynkt łowiecki. Z tego względu trzeba podczas takich spacerów odpowiednio pilnować swojego pupila, aby uniknąć ryzyka jego ucieczki.

Charty włoskie to rasa niezwykle oddana swoim opiekunom. Bardzo często są one wręcz nachalne i domagają się kontaktu z ukochanym człowiekiem. Trzeba pamiętać o tym, że wszelkie przejawy agresji bądź złości wobec nich mogą skutkować poważnymi stanami lękowymi.


Jak dbać?

 

Ze względu na silny instynkt łowiecki warto podczas szkolenia postawić przede wszystkim na naukę przywołania. Może to pomóc w wielu sytuacjach. Rasę tą wyróżnia świetny słuch oraz doskonały wzrok, dlatego bardzo łatwo mogą rozproszyć się nawet spadającym liściem. Nauka reagowania na komendy zdecydowanie ułatwi ich kontrolę podczas spacerów. Mimo zamiłowania do ruchu nie potrzebują długich spacerów. Zdecydowanie bardziej wolą krótkie, ale intensywne spacery, podczas których mogą eksplorować okolicę.

Szkolenie tej rasy nie jest trudne, gdyż są to pojętne i chętne do nauki psy. Dość szybko jednak się nudzą, dlatego najlepiej sprawdzają się u tych czworonogów krótkie, ale intensywne sesje szkoleniowe. Po każdym dobrze wykonanym ćwiczeniu muszą być one właściwie nagrodzone oraz zachęcone do dalszej nauki.

Charty włoskie praktycznie nie linieją, dlatego ich pielęgnacja nie jest bardzo trudna. Można jedynie od czasu do czasu przecierać ich sierść specjalną rękawicą bądź mokrą ściereczką. Pomoże to w zachowaniu szaty w czystości. Może z powodzeniem mieszkać zarówno w domu z ogrodem, jak i w mieszkaniu. Świetnie dostosowuje się do konkretnych warunków. Bardzo ważne jednak jest to, aby nauczyć swojego pupila reagowania na przywołanie, gdyż w wielu sytuacjach może to uratować mu życie.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij