Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

West Highland White Terrier | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

West Highland White Terrier

Opis rasy

 

Jest to jedna z najpopularniejszych ras, jaka wybierana jest głównie przez rodziny z dziećmi. Psy te posiadają charakterystyczne śnieżnobiałe umaszczenie i wyróżniają się przyjacielskim nastawieniem do otaczającego je świata. Są bardzo przywiązane do swoich opiekunów i kochają ich bezgranicznie. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o tej rasie, a opieka nad West highland white terrierem będzie zdecydowanie łatwiejsza.


Wygląd i charakter

 

Psy tej rasy są bardzo żywiołowe i dość uparte. Cechuje je duży temperament, dlatego przyszli opiekunowie muszą być świadomi tego, że wymagają one poświęcenia im odpowiedniej ilości uwagi. Jednocześnie są to zwierzęta bezgranicznie oddane swoim opiekunom, które potrzebują kontaktu z człowiekiem. Nie są jednak natrętne i nachalne, dlatego są w stanie spokojnie czekać, aż zostaną zaproszone do zabawy.

Jest to rasa myśliwska, dlatego psy te mają mocno rozwinięty instynkt łowiecki. Dla jego opiekunów może oznaczać to, że podczas spacerów trzeba go dobrze pilnować, aby nie uciekł, gdy złapie trop. Przedstawiciele tej rasy są przyjaźnie nastawieni do innych psów, dlatego zazwyczaj nie mają problemu z tym, aby zaakceptować inne zwierzęta w domu.

Westy to psy, które doskonale nadają się do przebywania w domu, w którym są dzieci. Opiekunowie muszą pamiętać o tym, że jest to rasa żywiołowa, która potrzebuje długich spacerów i odpowiedniej dawki ruchu.


Jak dbać?

 

Przeciętna długość życia psów tej rasy to 12-16 lat. Największym wyzwaniem w ich pielęgnacji jest utrzymanie śnieżnobiałej sierści w należytej czystości. Ogromne znaczenie ma częste wyczesywanie futra, co pomaga nie tylko usunąć jego nadmiar, ale również pozbyć się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Jeśli sierść psa tego wymaga, należy go wykąpać przy użyciu odpowiedniego szamponu.

Westy są psami bardzo aktywnymi, które uwielbiają ruch. Jego żywienie musi być więc odpowiednio dostosowane do jego aktywności. Nie różni się jednak znacząco od żywienia zalecanego w przypadku innych ras. Dieta powinna bazować na wysokiej jakości mięsie, a także owocach i warzywach. Nie zaleca się podawania psom tej rasy zbóż, które mogą wywoływać uczulenia i problemy z prawidłowym trawieniem. Do codziennej diety warto włączyć suplementację, która dostarczy pupilowi niezbędnych witamin i minerałów.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij