Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Bedlington Terrier | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Bedlington Terrier

Opis rasy

 

Pełen wdzięku terier w owczej skórze, Bedlington Terrier, nazwany na cześć angielskiego górniczego hrabstwa, w którym został po raz pierwszy wyhodowany, jest genialnym współlokatorem, czujnym psem stróżującym, wszechstronnym sportowcem i nieodparcie milutkimi towarzyszami czasu telewizyjnego. Bedlingtonowie to gibcy, energiczni Anglicy. Chrupiąca, kręcona sierść; wygięty tył; uszy z frędzlami; ogon w kształcie bułatu; i puszysta głowa w kształcie gruszki to cechy charakterystyczne tej jedynej w swoim rodzaju rasy. Jak wskazują zakrzywione kontury, najprawdopodobniej w ich drzewie genealogicznym jest chart Whippet. Bedlingtony poruszają się lekkim, sprężystym krokiem, a pobudzone do pościgu mogą biec jak wiatr. Pełni zabawy, czarujący i zabawni Bedlingtonowie najbardziej chcą być w centrum uwagi swojej rodziny i znani są z tego, że chronią swoich bliskich. Dla aktywnej rodziny szukającej żywego i lojalnego towarzysza, który nie linieje, poszukiwania mogą zakończyć się tutaj.


Wygląd i charakter

 

Bedlington Terrier ma charakterystyczny wygląd, który przypomina nieco owieczkę. Jego sierść jest miękka, puszysta i lekko falująca, w kolorze piaskowym, niebieskim lub brązowym. Głowa Bedlington Terriera jest podłużna, z charakterystycznymi łukowatymi łukami nad oczami i ostrym pyskiem. Wysokość w kłębie wynosi około 41-43 cm, a waga oscyluje w granicach 8-10 kg.

Bedlington Terrier jest psem ożywczym, inteligentnym i zwinny, z dużym poczuciem humoru i łatwością w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Mimo, że jest małym psem, to jest wyjątkowo odważny i zdecydowany, a jednocześnie łagodny i przyjacielski. Potrzebuje dużo ruchu i aktywności fizycznej, dlatego dobrze sprawdza się jako pies towarzyszący dla aktywnych właścicieli. Bedlington Terrier jest lojalny wobec swojej rodziny i może być ochronny wobec nieznajomych, ale nie jest agresywny.


Jak dbać?

 

Chrupiąca, kędzierzawa sierść Bedlington Terriera to mieszanka miękkiej i szorstkiej, ale nie szorstkiej sierści. Chociaż wybrednych właścicieli ucieszy wiadomość, że praktycznie w ogóle nie linieje, rośnie bardzo szybko i wymaga strzyżenia co dwa miesiące. Wielu właścicieli uczy się tego procesu, który obejmuje zarówno elektryczne maszynki do strzyżenia, jak i nożyczki, podczas gdy inni chętnie zabierają swojego Bedlingtona do groomera. Ponadto Bedlington musi być szczotkowany i/lub czesany raz lub dwa razy w tygodniu. Jak w przypadku wszystkich ras, pazury Bedlingtona należy regularnie przycinać, ponieważ zbyt długie pazury mogą powodować u psa ból oraz problemy z chodzeniem i bieganiem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij