Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Cairn Terrier | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Cairn Terrier

Opis rasy

 

Cairn terriery to wesołe, pracowite małe psy ziemne, pierwotnie hodowane w celu nieustraszonego wykorzeniania lisów i innych małych, futrzanych ofiar na skalistych szkockich terenach wiejskich. Ciekawy i czujny Cairns lubi mieć miejsce, w którym może eksplorować i kopać. Wyjątkowe cechy Cairna, zwane „Cairnishness”, obejmują krótką, szeroką głowę i swobodnie poruszające się, krótkonogie ciało, które emanuje siłą, ale nie ciężkością, osiągając około 25 cm wysokości i około 37 cm długości. Podwójny płaszcz jest szorstki i żylasty na wierzchu i puszysty pod spodem. Cairn przedstawia się jako mały, kudłaty, czujny pies z podniesioną głową, ogonem i uszami oraz oczami błyszczącymi inteligencją. Brytyjski klub hodowców promuje Cairny jako „najlepszego małego kumpla na świecie”. Cairny są na tyle małe, że można je przytulić na laptopie, i wystarczająco mocne, by dobrze bawić się na trawniku. Najlepiej radzą sobie z dużą ilością bliskich kontaktów rodzinnych. Dla właścicieli, którzy cenią terierowe cechy gry, niezależnego myślenia i prawdziwie niebieskiej lojalności, żadna inna rasa nie będzie odpowiednia.


Wygląd i charakter

 

Rasa Cairn Terrier to mały, silny i zwarty pies o charakterystycznej sierści, która składa się z grubego podszerstka i szorstkiej, kędzierzawej warstwy wierzchniej. Ich sierść może mieć różne kolory, w tym szary, czarny, czerwony, płowy i kremowy.

Cairn Terriery mają charakterystyczny wygląd z podniesionymi uszami i szerokim, kanciastym pyskiem. Ich oczy są ciemne i błyszczące, co dodaje im uroku i wyrazistości.

Pod względem charakteru, Cairn Terriery to aktywne, odważne i pewne siebie psy. Są bardzo inteligentne i łatwo się uczą, ale mogą być uparte i niezależne, co może sprawić trudności w szkoleniu. Są bardzo przyjacielskie i lojalne wobec swoich rodzin, ale mogą być podejrzliwe wobec obcych i innych zwierząt, co może wymagać specjalnej uwagi podczas socjalizacji. Są to także psy o dużym zapotrzebowaniu na ruch i zabawę, dlatego wymagają odpowiedniej ilości aktywności fizycznej i mentalnej, aby były zadowolone i zdrowe.


Jak dbać?

 

Cairn terriery są na ogół łatwymi opiekunami, chociaż zalecane jest cotygodniowe szczotkowanie i czesanie, a także okresowe ręczne strzyżenie, aby zachować teksturę sierści. Posiadanie pod ręką grzebienia i miękkiej szczotki pomoże w czynnościach związanych z pielęgnacją. W przypadku nowego szczeniaka wspólne spędzanie czasu na sesjach pielęgnacyjnych pomaga mu przyzwyczaić się do pracy i jest okazją do rozwijania więzi między wami. Pazury należy regularnie przycinać, ponieważ zbyt długie paznokcie mogą powodować u psa dyskomfort.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij