Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Biszon Kędzierzawy | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Biszon Kędzierzawy

Opis rasy

 

Mały, ale mocny i wytrzymały Bichon Frise należy do największych na świecie „psów osobowości”. Od starożytności ci nieodparti komicy polegali na wdzięku, urodzie i inteligencji, aby przetrwać wzloty i upadki historii. Dobrej wielkości Bichon będzie miał cień pod stopą w kłębie. Chlubą rasy jest biała hipoalergiczna sierść, pluszowa i aksamitna w dotyku, z zaokrągloną sierścią na głowie, która podkreśla duże, ciemne oczy i czarną skórę nosa i warg. Bichony to elastyczni towarzysze, którzy dobrze dogadują się z innymi psami i dziećmi. Czujne i ciekawskie Bichony są miłymi małymi psami stróżującymi, ale są kochankami, a nie wojownikami i działają w założeniu, że nie ma obcych, tylko przyjaciele, których jeszcze nie spotkali. Ich pewność siebie i rozmiar sprawiają, że są idealnymi psami miejskimi. Bichony ładnie trenują i lubią występować dla swoich bliskich. Wreszcie, istnieje beztroska osobowość Bichon, która przyciąga uśmiechy i uściski, gdziekolwiek się znajdują.


Wygląd i charakter

 

Biszon Kędzierzawy, zwany również bolończykiem, to mały pies o kręconej, białej sierści, która nadaje mu charakterystyczny i uroczy wygląd. Ich sierść wymaga regularnego pielęgnowania, w szczególności strzyżenia i szczotkowania.

Charakter biszona kędzierzawego charakteryzuje się jako przyjacielski, wesoły, lojalny i inteligentny. Są one bardzo przywiązane do swoich właścicieli i lubią towarzystwo, co sprawia, że dobrze sprawdzają się jako psy towarzyszące. Bolończyki są również bardzo energiczne i lubią zabawę, a także potrzebują umysłowego i fizycznego pobudzenia. Są one łatwe w szkoleniu i posłuszne swoim właścicielom, ale wymagają konsekwentnego i zdecydowanego podejścia.

Bolończyki są bardzo dobrze przystosowane do życia w mieszkaniu, ponieważ są małymi psami i nie wymagają dużo miejsca. Są one zwykle przyjazne wobec obcych, ale mogą być nieco nieufne wobec innych psów. Bolończyki towarzyszą ludziom od setek lat i są uważane za doskonałych towarzyszy, którzy potrafią przynieść dużo radości i miłości swoim właścicielom.


Jak dbać?

 

Bichony należy czesać co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu, ale najlepiej codziennie. Przynajmniej raz w miesiącu potrzebują kąpieli i strzyżenia. Właściciele, którzy pokazują swoje Bichony, uczą się tego robić, ale większość właścicieli zwierząt zabiera swojego Bichona do groomera co cztery do sześciu tygodni. Bichon jest uważany za stosunkowo hipoalergicznego, ponieważ rasa bardzo mało gubi sierści, ponieważ wypadająca sierść jest uwięziona w podszerstku. Wypadające włosy należy wyczesać, aby zapobiec tworzeniu się kołtunów. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, paznokcie bichona również należy regularnie przycinać.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij