Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Pekińczyk Opis Rasy | Rodzaje, Charakter, Karma, Waga, Żywienie - PetBox

Pekińczyk

Opis rasy

 

To niewielkich rozmiarów psy, które mimo swojego wyglądu przypominającego pluszowego misia, mają dość specyficzny charakter. Ze względu na to nie nadają się na towarzysza dla każdego. Sprawdź, co cechuje tą rasę i z czym trzeba się liczyć decydując się na zakup pekińczyka.


Wygląd i charakter

 

Psy te bardzo cenią sobie wygodę, a wręcz luksus, dlatego bardzo ważne jest to, aby opiekun zapewnił mu właściwe warunki. Potrzebują one odpowiedniej troski, dobrego jedzenia, a także nieustannego zainteresowania ze strony opiekunów. Nie domagają się jednak pieszczot czy czułości, a wręcz stronią od nich, ale lubią być blisko ukochanego człowieka. Z tego względu dość źle znoszą samotność. Jeśli czują się odrzucone mogą to bardzo wyraźnie manifestować. Opiekun pekińczyka musi liczyć się z tym, że niekiedy będzie traktowany przez swojego czworonoga jako służącego, który musi spełniać jego zachcianki.

Są to psy inteligentne, ale przez wrodzony upór i chęć dominacji nie są chętne do nauki komend czy sztuczek. Nie lubią wykonywania poleceń, dlatego może okazać się, że wyszkolenie pekińczyka jest praktycznie niemożliwe. Jedyną motywacją, która może obudzić w nich nieco chęci do nauki są najczęściej smakołyki, gdyż są to ogromne łasuchy.


Jak dbać?

 

Ze względu na długą i gęstą sierść psy te wymagają szczególnej pielęgnacji. Najlepiej przyzwyczajać go do zabiegów już jako małego szczeniaka, co pozwoli w przyszłości uniknąć problemów z tym, że niechętnie będzie się im poddawał. Ich obfita i bujna sierść szybko się brudzi, dlatego musi być regularnie kąpany oraz czesany. Bardzo istotne jest także to, aby opiekun regularnie czyścił okolice pyszczka, gdzie mogą gromadzić się resztki jedzenia. Oczy pekińczyków ze względu na specyficzną budowę wymagają także codziennego przemywania.

Kto powinien zdecydować się na tę rasę?

Z powodu dość trudnego charakteru nie jest to pies dla każdego. Jego niechęć do zabawy oraz upór mogą stanowić przeszkodę w porozumieniu się z dziećmi. Poza tym psy te nie przepadają za dziećmi i starają się ich unikać za wszelką cenę. Najlepiej sprawdzi się w otoczeniu, gdzie będzie miał spokój oraz zainteresowanie ze strony opiekuna. Jest to rasa uważana za idealną zwłaszcza dla osób starszych. Pekińczyki nie wymagają długich spacerów, a wolny czas zdecydowanie bardziej wolą spędzać na swoim posłaniu. Mogą więc świetnie dogadać się z osobami starszymi.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij