Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Buldog Francuski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Buldog Francuski

Opis rasy

 

Jest to bardzo popularna rasa średnich psów, które są aktywne i żywiołowe. Kochają ludzi, dlatego są świetnymi towarzyszami dla całej rodziny. Doskonale czują się także w mieście. Musisz jednak wiedzieć, że są to dość uparte psy, które potrafią pokazać swój temperament.

Buldogi francuskie są niezwykle ciekawe świata, wesołe i żywiołowe. Bardzo lubią spędzać czas w otoczeniu swoich najbliższych i mocno przywiązują się do opiekunów. Mogą więc mieć niekiedy problem z tym, aby zostać na dłużej same w domu. Mimo tego, że są to przyjazne i kochane psy, to bywają dość natarczywe i absorbujące. Doskonale nadaje się do domu z dziećmi, gdyż jest cierpliwy i świetnie się z nimi dogaduje.

Psy tej rasy wobec nieznajomych początkowo są dość nieufne, ale bardzo szybko nawiązują nowe relacje. Są bardzo czujne, dlatego potrafią zaalarmować swoich opiekunów, gdy tylko usłyszą najmniejszy nawet hałas. Nie potrzebuje dużej przestrzeni do życia, dlatego może mieszkać nawet w niewielkim mieszkaniu. Buldogi francuskie są dość zaborcze i mogą mieć spory problem z dogadaniem się z psem tej samej płci.


Wygląd i charakter

 


Jak dbać?

 

Żywienie buldoga francuskiego musi być oparte na wysokiej jakości karmie, która pokryje zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze. Z reguły psy te lubią jeść i są dość mało wybredne. Jeśli zdecydujesz się na samodzielne gotowanie swojemu pupilowi to musisz uzupełnić jego dietę o odpowiednio dobrane suplementy diety.

Nie są to psy trudne w pielęgnacji. W okresie intensywnego linienia należy pamiętać o regularnym wyczesywaniu sierści, która jest krótka, ale bardzo sztywna. Może przez to wbijać się w tapicerkę mebli. Należy pamiętać także o regularnym przecieraniu fałdy pod oczami oraz na nosie, aby uniknąć odparzeń. Ważne w pielęgnacji buldogów francuskich jest czyszczenie uszu, a także przycinanie paznokci, jeśli nie ścierają się one samoczynnie.

Mimo tego, że są to nieduże psy, to potrzebują odpowiedniej dawki ruchu. Lubią przebywać z opiekunem, dlatego są chętne do nauki. Dodatkową zachętą do poznawania nowych komend czy sztuczek są ulubione smakołyki, a także pochwała ze strony opiekuna. Potrzebują sporo uwagi, dlatego jest to świetna rasa także dla osób starszych, które szukają wiernego i oddanego kompana. Jeśli zapewniona mu zostanie codzienna dawka ruchu na spacerach, to chętnie będą oddawały się wspólnemu wypoczynkowi na kanapie.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij