Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Dalmatyńczyk | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Dalmatyńczyk

Opis rasy

 

Są to urocze psy o charakterystycznym umaszczeniu. Idealnie sprawdzają się w roli wiernych kompanów całej rodziny, gdyż są opiekuńcze i troskliwe. Muszą mieć zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu, dzięki czemu w domu są spokojne i mogą bez przeszkód oddać się leniuchowaniu.


Wygląd i charakter

 

Są to bardzo wytrzymałe psy, które uwielbiają wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną. Są długodystansowcami, co oznacza, że potrzebują bardzo dużo ruchu. Jednocześnie są bardzo wytrzymałe, Oprócz zapewnienia im odpowiedniej dawki aktywności bardzo istotne jest również to, aby miały możliwość nauki i rozwoju intelektualnego. Dzięki temu ich potrzeby zostaną w pełni zaspokojone, a dalmatyńczyk może cieszyć się czasem spędzonym ze swoimi opiekunami.

Dalmatyńczyki kochają spędzać czas w towarzystwie opiekunów, a także innych zwierząt. Nie przejawiają żadnej agresji, dlatego są to świetne psy dla rodzin z dziećmi. Cechuje je wrodzona radość z życia. Podczas wychowania psów tej rasy ogromny nacisk należy przyłożyć do tego, aby szkolenie odbywało się w miłej i przyjaznej atmosferze. Bardzo źle znoszą one podniesiony ton czy agresję skierowaną w ich stronę. Najlepiej uczą się wtedy, gdy są do tego zachęcanie pochwałami i nagrodami.

Znakiem charakterystycznym tych psów, rozpoznawalnym zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, są oczywiście cętki. Biała sierść tego psiaka jest pokryta plamkami o nieregularnym kształcie w kolorze czarnym lub wątrobianym. Co ciekawe, gdyby osoba niezaznajomiona ze specyfiką tej rasy zobaczyła kilkudniowego oseska dalmatyńczyka – prawdopodobnie nie uwierzyłaby, że ma przed sobą osobnika znanego z bajek.


Jak dbać?

 

Dalmatyńczyki są podatne na kłopoty ze strony układu moczowego. Z tego względu ich żywienie powinno być oparte na karmie ubogiej w purynę. Obniża to ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych u czworonogów. Bardzo ważne jest także to, aby opiekun zapewnił swojemu pupilowi stały dostęp do wody. Częste oddawanie moczu również pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia kamieni.

Oprócz odpowiedniego żywienia opiekun dalmatyńczyka musi zapewnić dużą dawkę ruchu oraz wyzwania intelektualne. Psom tej rasy nie wystarczą zwykłe krótkie spacery. Muszą przebywać na zewnątrz co najmniej przez dwie godziny każdego dnia, podczas których będą mogły swobodnie węszyć i eksplorować okolicę.

Dalmatyńczyki nie są z pewnością psami przeznaczonymi dla leniuchów. Nie znoszą nudy, a wspólne spędzanie czasu z właścicielem ma dla nich ogromne znaczenie. Potrzebują nieustannego kontaktu z opiekunami, dlatego źle znoszą samotność i nie powinny pozostawać w domu zbyt długo same. Muszą być traktowane jako pełnoprawni członkowie rodziny, gdyż tylko wtedy czują się kochane i akceptowane.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij