Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Akita Inu | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Akita Inu

Opis rasy

 

Rasa ta pochodzi z Japonii i szacuje się, że może istnieć od nawet 5000 lat. Psy te zachwycają swoim wyglądem, ale nie są zbyt towarzyskie. Mają usposobienie samotników, ale są oddane swoim opiekunom. Sprawdź, co musisz wiedzieć o tej wyjątkowej rasie.

 


Wygląd i charakter

 

Akita swoim wyglądem przypomina miękkiego pluszowego misia. Jest to zasługa jej gęstej sierści. Mimo swojego przyjacielskiego wyglądu są to psy silne, a przede wszystkim pewne siebie. Nie jest to więc rasa dla każdego, gdyż specyficzny charakter sprawia, że potrzebuje świadomego opiekuna, który będzie wiedział, jak ją właściwie poprowadzić.

Są to psy o masywnej budowie ciała o charakterystycznym chodzie. Wyróżnia je wysoko uniesiony ogon, a także małe uszy i ciemne oczy. Sierść akita inu składa się z dwóch warstw: włosa okrywowego i podszerstka. Dzięki temu są świetnie chronione przed zimnem. Psy tej rasy wyróżniają białe znaczenia na szyi, a także na ogonie, tułowiu, klatce piersiowej, policzkach oraz na wewnętrznej stronie łap.

Akita inu to psy o dość specyficznym charakterze. Nie są zbyt towarzyskie i skore do zabawy. Lubi samotność, ale chętnie przebywa także w otoczeniu swoich opiekunów. Jednak niezbyt komfortowo czuje się w większym tłumie. Niezwykle mocno cenią sobie stały harmonogram dnia.


Jak dbać?

 

Główne zabiegi pielęgnacyjne akity dotyczą jej gęstej sierści. Powinna być ona regularnie czesana, co pomoże utrzymać jej sierść w należytej czystości. Dzięki temu będzie także puszysta. Kąpiel należy ograniczyć do 3-4 razy w roku. Sierść tych psów jest nieprzemakalna, dlatego należy zrobić to dokładnie, co może zająć sporo czasu.

Akita lubi ruch, ale zdecydowanie lepszą formą aktywności od intensywnych sportów są spokojne, ale długie spacery. Ze względu na specyficzny charakter tej rasy należy unikać zatłoczonych miejsc, w których przebywają inne psy. Takie wyjście będzie bowiem dla czworonoga męczące.

Jest to rasa, na którą powinny zdecydować się przede wszystkim osoby o dużym doświadczeniu w pracy z psami. Wymaga cierpliwości oraz konsekwencji. Nie jest to z pewnością rasa dla tych, którzy marzą o tym, aby wszędzie zabierać swojego czworonoga, gdyż jest to typowy samotnik. Może być jednak wiernym i oddanym kompanem, gdyż ceni sobie kontakt ze swoimi opiekunami.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij