Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Czarny Terier (Rosyjski) | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Czarny Terier (Rosyjski)

Opis rasy

 

Czarny terier rosyjski to duży, niezwykle potężny robotnik o grubej kości i grubej, całkowicie czarnej sierści. CTR są znani ze swojej odwagi, pewności siebie i inteligencji. Wyhodowane, by strzec i chronić, są naturalnie powściągliwe w stosunku do obcych. Jakiego słowa szukamy? Imponujący? Masywny? Majestatyczny? A może po prostu „duży”. Ten krzepki pies stróżujący ze stepów syberyjskich może ważyć 70 kg i mieć do 75 cm wysokości w kłębie. Są znacznie wyższe, jeśli wziąć pod uwagę ogromną głowę w kształcie cegły. Potargana, całkowicie czarna sierść jest wystarczająco ciepła, aby CTR mogły patrolować najzimniejsze nadające się do zamieszkania miejsca na ziemi. Stare powiedzenie „Dobrze się porusza jak na dużego faceta” odnosi się do tego zwinnego olbrzyma.


Wygląd i charakter

 

Czarny Terier Rosyjski to rasa psa, która pierwotnie została wyhodowana w Związku Radzieckim jako pies stróżujący i obronny. Są one znane ze swojego mocnego, muskularnego wyglądu i charakterystycznego, gęstego futra.

Czarny Terier Rosyjski jest psem dużym i silnym, o zwartej budowie ciała i głowie w kształcie klina. Mają charakterystyczne, ostre oczy i uszy przycięte do trójkąta, a ich grube, czarne futro może mieć lekko falujący wygląd. Samice i samce tej rasy różnią się nieco rozmiarem – samce są zwykle większe i bardziej masywne.

Charakter Czarnego Teriera Rosyjskiego jest zwykle pewny siebie i opanowany, z niewielką ilością energii, ale z dużą determinacją. Są one bardzo lojalne wobec swoich właścicieli i mogą być bardzo opiekuńcze w stosunku do nich i do swojego terytorium. Ze względu na swoje instynkty stróżujące i obronne, mogą być ostrożne wobec obcych ludzi i zwierząt, ale są one znane ze swojej inteligencji i łatwości w szkoleniu.

Czarny Terier Rosyjski jest rasą, która wymaga dużo aktywności fizycznej i mentalnej. Są one bardzo zwinne i lubią biegać i skakać, co oznacza, że potrzebują odpowiedniej ilości ruchu i zabawy, aby zachować swoje zdrowie i zadowolenie. Są one również bardzo inteligentne i łatwo się uczą, co sprawia, że są doskonałymi psami do pracy, np. w agiliti czy obronie.


Jak dbać?

 

Potargana podwójna sierść czarnego teriera rosyjskiego — gruby, miękki podszerstek pokryty szorstką, ochronną warstwą okrywową — wymaga regularnej pielęgnacji, aby zapobiec tworzeniu się kołtunów, z dokładnym szczotkowaniem raz lub dwa razy w tygodniu. Właściciel będzie musiał nauczyć się golić twarz, zwłaszcza brodę i wąsy, aby wyglądał jak najlepiej, lub polegać na profesjonalnym groomerze, który wykona tę pracę. Przycinanie za pomocą maszynki do strzyżenia co kilka miesięcy może wykonać groomer, ale wielu właścicieli uczy się, jak to robić samodzielnie. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, pazury BRT należy regularnie przycinać.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij