Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Owczarek środkowoazjatycki | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Owczarek środkowoazjatycki

Opis rasy

 

Owczarek środkowoazjatycki jest pewny siebie, zrównoważony, cichy, dumny i niezależny. Są bardzo odważne i mają wysoką zdolność do pracy, wytrzymałość i naturalny instynkt terytorialny. Rasa ta znana jest z nieustraszoności wobec dużych drapieżników. Owczarki środkowoazjatyckie są naturalną rasą obronną, która wymaga nieustannej obserwacji przez całe życie psa. Nie są przeznaczone dla właścicieli psów po raz pierwszy. Powstały jako rasa w wyniku doboru naturalnego przez ponad cztery tysiące lat na rozległym terytorium, które obecnie rozciąga się od Morza Kaspijskiego po Chiny i od południowego Uralu po Afganistan.


Wygląd i charakter

 

Owczarek środkowoazjatycki jest dużym i masywnym psem, który może osiągać od 65 do 78 cm w kłębie, a jego waga wynosić może między 45 a 70 kg. Posiada długą, gęstą i szorstką sierść o charakterystycznym odcieniu białego, czarnego, płowego lub szarego. Głowa jest imponująca i okazała, z mocnymi szczękami oraz potężnym kufem. Uszy są małe i przylegające do głowy.

Owczarek środkowoazjatycki jest psem silnym i niezależnym, który potrzebuje właściciela, który potrafi zdobyć jego szacunek i zaufanie. Jest to pies inteligentny, odważny i niezłomny, który może być bardzo skuteczny jako pies obronny. Wobec swojej rodziny jest lojalny i oddany, jednak wymaga konsekwentnego szkolenia, ponieważ potrafi być uparty i dominujący.

Ze względu na swoje pochodzenie jako rasa psów pasterskich, Owczarek środkowoazjatycki jest bardzo opiekuńczy wobec swojego terytorium i osób, które mu zaufają. Jest to pies, który wymaga regularnego ruchu i aktywności fizycznej, dlatego nie jest odpowiedni dla osób, które nie mogą zapewnić mu odpowiedniego poziomu aktywności. Owczarek środkowoazjatycki może być doskonałym psem dla osób, które potrzebują skutecznego psa obronnego, ale wymaga konsekwentnego i odpowiedzialnego właściciela, który potrafi kontrolować jego zachowanie.


Jak dbać?

 

Owczarek środkowoazjatycki wymaga bardzo mało pielęgnacji ze względu na dobrze rozwinięty podszerstek, ale jego wypadanie raz w roku jest odpowiednio nazywane „burzą futra”. Poza przerywaną pielęgnacją, okazjonalna kąpiel zapewni im czystość i najlepszy wygląd. Pielęgnacja może być wspaniałym doświadczeniem łączącym Ciebie i Twojego zwierzaka. Ich mocne, szybko rosnące pazury należy regularnie przycinać obcinaczką lub szlifierką, aby uniknąć przerostu, rozdwajania i pękania. Ich uszy należy regularnie sprawdzać, aby uniknąć gromadzenia się woskowiny i zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do infekcji. Zęby należy regularnie szczotkować.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij