Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Owczarek Podhalański | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Owczarek Podhalański

Opis rasy

 

Jest to rasa, która została stworzona głównie do tego, aby pilnować stad owiec. Psy te występują głównie na Podhalu, ale można spotkać je również w innych regionach kraju. Rasa ta, jako jedna z pięciu polskich, uznana została oficjalnie przez Międzynarodową Federację Kynologiczną.


Wygląd i charakter

 

Są to bardzo duże psy, a ich waga w przypadku samców wynosi najczęściej powyżej 50 kg. Charakterystyczna dla tej rasy jest biała, gęsta sierść. Mimo swoich sporych rozmiarów są to bardzo łagodne i przyjazne czworonogi. Cechuje je oddanie i przywiązanie do opiekunów, w towarzystwie których lubią spędzać czas, ale nie potrzebują przesadnego zainteresowania. Nierzadko psy te są dość nieufne wobec obcych.

Owczarki podhalańskie to przede wszystkim doskonałe psy stróżujące. Są czujne i szybko reagują na potencjalne zagrożenie. Z tego właśnie względu najczęściej chronią stada owiec przed drapieżnikami. Są samodzielne, a brak obecności człowieka nie stanowi dla nich żadnego problemu. Ogromne znaczenie ma prawidłowa socjalizacja psów tej rasy, którą trzeba zacząć jak najwcześniej.


Jak dbać?

 

Mimo łagodnego usposobienia i dość przyjaznego charakteru, psy te mogą być nieufne wobec obcych. Zdarza się, że reagują nieco agresywnie na nieznajomych, ale nie powinny wyrządzić nikomu krzywdy. Z tego teź powodu tak istotna jest właściwa socjalizacja oraz prowadzenie przedstawicieli tej rasy.

Owczarki podhalańskie cieszą się dobrym zdrowiem i odpornością na trudne warunki atmosferyczne. Dzięki temu, że jego sierść wyposażona jest w podszerstek, świetnie radzą sobie nie tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest zimno, ale i gorąco. Żywienie tych psów musi być właściwie dopasowane do poziomu aktywności. Im jest ona większa, tym zapotrzebowanie kaloryczne rośnie. Opiekunowie muszą jednak pamiętać o tym, aby zaraz po jedzeniu nie miały one intensywnego wysiłku fizycznego, gdyż może on powodować skręt żołądka.

Sierść owczarków podhalańskich nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Mimo tego, że jest dość długa i gęsta, to nie plącze się nadmiernie i nie tworzą się na niej kołtuny. Jest to więc rasa mało wymagająca, która świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest wierny i oddany pies stróżujący, który będzie jednocześnie doskonałym kompanem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij