Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Terier czeski | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Terier czeski

Opis rasy

 

Czeski Terrier, narodowy pies Republiki Czeskiej, jest sprytnym i żądnym przygód towarzyszem zabaw dla dzieci i chętnym towarzyszem spacerów dla ludzi. Są wytrwałe w pracy, ale nieco bardziej wyluzowane i uległe niż zwykły terier. Cesky są muskularnymi, krótkonogimi i przystojnymi myśliwymi, których wysokość w kłębie nie przekracza 33 cm. Delikatna, jedwabista sierść występuje w kilku odcieniach szarości, w tym oszałamiającej platynie. Faliste włosy na twarzy nadają Ceskysowi sportowy, kontynentalny wygląd, a średniej długości szyja dodaje szczyptę elegancji tym dzikim, nieskazitelnym terierom roboczym. Podczas gdy Ceskys są tak samo zdeterminowani i żądni zdobyczy jak każdy inny pies ziemski, są łagodniejsi niż typowy terier. Nieufni wobec obcych i opiekuńczy wobec bliskich, są dobrymi stróżami, nie będąc szczególnie ujadającymi. Dobrze trenują i chcą się podobać. Oto haczyk: jest to rzadka rasa, w Ameryce żyje tylko około 600 osobników. Cudowny pies rodzinny, jeśli masz szczęście go znaleźć.


Wygląd i charakter

 

Terier czeski jest psem niewielkiego wzrostu, osiągającym zwykle od 28 do 33 cm wysokości w kłębie, a jego waga waha się między 6 a 10 kg. Posiada szorstką sierść o charakterystycznej jasnoszarej lub srebrzystoszarej barwie, z ciemniejszymi plamkami na grzbiecie i bokach ciała. Głowa jest proporcjonalna do reszty ciała, a uszy są stojące lub lekko przylegające do głowy.

Terier czeski to pies o żywym temperamentem i pełnym energii, co wynika z jego pochodzenia jako rasy myśliwskiej. Jest to pies odważny, inteligentny i samodzielny, a jednocześnie przywiązujący się mocno do swojego właściciela i rodziny. Wymaga konsekwentnego i cierpliwego szkolenia, ponieważ potrafi być uparty i niezależny.

Terier czeski jest przyjazny i towarzyski w stosunku do innych psów i ludzi, szczególnie wobec swojego właściciela. Z powodu swojej energii i żywiołowego charakteru, potrzebuje regularnego ruchu i aktywności fizycznej, takiej jak długie spacery, bieganie czy zabawy na świeżym powietrzu. Terier czeski doskonale nadaje się dla aktywnych rodzin, które będą mogły mu zapewnić odpowiedni poziom aktywności i uwagi.


Jak dbać?

 

W przeciwieństwie do pielęgnacji niektórych ras terierów, strzyżenie ręczne nie jest zalecane w przypadku sierści Cesky’ego. Zamiast tego ciało jest przycięte. Powinieneś odwiedzić profesjonalnego groomera wskazanego przez hodowcę, aby upewnić się, że Twój pies jest prawidłowo wyczesany. Jest tak mało Cesky, że jest mało prawdopodobne, aby większość groomerów kiedykolwiek słyszała o tej rasie. Pomiędzy zabiegami pielęgnacyjnymi, ponieważ sierść Cesky nie brudzi się jak niektóre twardsze sierści, będzie potrzebował regularnych kąpieli. Mają tendencję do wyrastania dużej ilości włosów w uszach, które należy usuwać podczas każdej wizyty pielęgnacyjnej, aby zapobiec infekcji ucha. Uszy należy regularnie czyścić, aby usunąć nadmiar woskowiny i inne zanieczyszczenia.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij