Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Pinczer miniaturowy | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Pinczer miniaturowy

Opis rasy

 

Jest to rasa psów bardzo często określana mianem miniaturowych dobermanów. Mają one niewielkie rozmiary, ale są bardzo ruchliwe i ciekawe świata. Jednocześnie są również pojętne i bystre. Dowiedz się, czym charakteryzuje się ta rasa i dla kogo będzie najlepszym rozwiązaniem.


Wygląd i charakter

 

Psy te najczęściej ważą nie więcej niż 6 kg, dlatego są jedną z najmniejszych ras świata. Bardzo mocno przywiązuje się do jednej z osoby ze swojego otoczenia i to ją uważa za najważniejszą na świecie. Bywa przez to niekiedy dość zaborczy, zwłaszcza jeśli domaga się uwagi ze strony opiekuna. Niekiedy u pinczerów zdarzają się także wybuchy złości, które mogą oznajmiać całemu światu głośnym szczekaniem. Ich nadmierna hałaśliwość może być nieco męcząca, zwłaszcza, że może zaniepokoić je nawet najmniejszy szmer. Jeśli jednak psy te zostaną poddane odpowiedniemu procesowi socjalizacji, to ich lęk, a co za tym idzie także skłonność do szczekania uda się opanować.

Pinczery mimo tego, że nie są duże to nie nadają się do przebywania w towarzystwie bardzo małych dzieci. Ich nieprzewidywalne zachowanie może przestraszyć psa tej rasy i sprawić, że mimowolnie zareaguje nieco agresywnie.


Jak dbać?

 

Psy te wymagają odpowiedniej socjalizacji z innymi psami, aby nie były wobec nich zadziorne. Bardzo często zdarza się bowiem, że zaczepiają inne czworonogi, nawet te zdecydowanie większych gabarytów. Niekiedy może to skończyć się niebezpieczną sytuacją, dlatego należy tego unikać.

Pinczer jest dość wymagającym psem jeśli chodzi o jego wychowanie. Z tego względu jest przeznaczony głównie dla doświadczonych opiekunów, którzy będą wiedzieli, w jaki sposób z nim postępować. Mają one dość mocno rozwinięty instynkt łowiecki, który w połączeniu z ich temperamentem może wywołać nie lada problemy. Opiekun musi więc wiedzieć w jaki sposób radzić sobie z emocjami swojego pupila. Dzięki temu pinczer stanie się oddanym i posłusznym pupilem.

Najlepszą formą aktywności dla psów tej rasy są długie spacer połaczone z odpowiednią aktywnością. Warto zadbać o to, aby podczas nich pies mógł zaspokoić swoje potrzeby łowieckie. Dobrym pomysłem jest więc połączenie ćwiczeń węchowych z tropieniem, a Twój pupil będzie Ci za to ogromnie wdzięczny. Po takiej aktywności warto nieco wyciszyć psa, dzięki czemu będzie on zdecydowanie spokojniejszy po powrocie do domu.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij