Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 99 zł

W subskrybcji dostawa zawsze 0 zł!

Labrador | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Labrador

Opis rasy

 

To jedna z najpopularniejszych ras psów, jakie można spotkać na ulicach. Są nie tylko bardzo łagodne i przyjazne, ale także mądre. Chętnie się uczą, dlatego świetnie sprawdzają się w wielu dziedzinach. Sprawdź, czym charakteryzuje się ta rasa i jak zadbać o takiego psa.


Wygląd i charakter

 

Labradory to psy, które nie znoszą samotności. Potrzebują towarzystwa, dlatego pozostawione na wiele godzin mogą wyładowywać swoją frustrację np. na meblach. Mają wesołe usposobienie i kochają aktywność. Są bardzo łagodne w stosunku do ludzi, dlatego nie sprawdzają się w roli psów stróżujących. Bardzo często jednak pełnią one inne ważne zadania. Są ratownikami wodnymi i górskimi, szkoli się je na psy tropiące oraz asystujące.

Decydując się na labradora trzeba mieć świadomość tego, że jest to pies wymagający bardzo dużo ruchu. Nie zadowoli go kilkunastominutowy spacer po mieście. Musi mieć codziennie zapewnioną odpowiednią dawkę ruchu w postaci co najmniej godzinnego spaceru. Trzeba zapewnić mu także atrakcje w postaci węszenia czy szukania, gdyż w taki właśnie sposób rozładowuje on emocje. Psy te kochają wodę, dlatego nie ominą żadnej okazji do tego, aby pochlapać się w wodzie lub błocie.


Jak dbać?

 

Labradory są bardzo inteligentne i chętnie się uczą. Niekiedy mogą być jednak nieco uparte, ale odpowiednia motywacja w postaci smakołyków pomaga je skutecznie zmotywować. Są to psy, które są ogromnymi żarłokami. Potrafią zjeść praktycznie wszystko, co tylko zostanie im podane. Bardzo łatwo jest więc przekarmić labradora, co skutkuje otyłością. Jest ona niebezpieczna dla zdrowia psów tej rasy, gdyż mają one skłonność do dysplazji stawów biodrowych. Bardzo ważne jest więc kontrolowanie tego, co i w jakich ilościach je labrador. Pomoże to w utrzymaniu prawidłowej wagi psa.

Są to psy o krótkiej sierści, która nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Intensywne linienie występuje dwa razy w roku, ale sierść nie jest trudna do usunięcia. W okresie tym warto szczotkować psa co 2-3 dni. Kąpanie labradora powinno odbywać się wtedy, gdy jest to konieczne. Jednak ze względu na miłość tej rasy do wody i błota, taka potrzeba może zachodzić dość często.

Labradory to przyjazne, czasem nieco niezbyt uważne psy, które uwielbiają ruch i towarzystwo. Ze względu na konieczność codziennego wyprowadzania na długie spacery jest to rasa idealna dla osób aktywnych.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa I

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 Warszawa

Zobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa II

Ul. Batalionu AK Bałtyk 6/U3

00-713 Warszawa

Zobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij