Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Chinook | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Chinook

Opis rasy

 

Chinook, duma Wonalancet w stanie New Hampshire, jest wytrzymałym psem pracującym i oddanym zwierzakiem rodzinnym, znanym z inteligencji, cierpliwości i chęci zadowolenia. Będąc na skraju wyginięcia, Chinook jest jedną z najrzadszych ras AKC. Chinooki o płowej sierści, bez fanaberii są muskularne i masywne, a samce mają wysokość do 65 cm w kłębie. Samice o wyraźnie kobiecym wyglądzie są nieco mniejsze. Chinooki zostały pomyślane jako wozidła o podwójnym przeznaczeniu, z mocą psów transportowych i szybkością ścigających się na sankach. Są obrazem niezłomnej godności, z życzliwym błyskiem w ciemnych, migdałowych oczach. Chinooki to spokojne, zorientowane na ludzi psy ze szczególnym wyczuciem dzieci. Są to wyszkoleni pracownicy, których celem jest zadowolenie. Jazda na sankach, gokarty, posłuszeństwo, zwinność, poszukiwanie i ratownictwo oraz pasterstwo to tylko niektóre zajęcia, które opanowali. Chinooki nie są szczególnie pracowitymi psami, ale potrzebują regularnych ćwiczeń, aby pozostać w odpowiedniej kondycji.


Wygląd i charakter

 

Chinook to rasa psa zaprojektowana w USA jako pies zaprzęgowy, a także jako towarzysz domowy. Są to psy o średniej wielkości, o mocnej, muskularnej budowie i miękkiej, jedwabistej sierści.

Chinook ma duże, spokojne oczy, zaokrągloną głowę i szeroki pysk. Ich sierść jest zazwyczaj w kolorze miękkiego złota lub płowej barwy, z białymi lub kremowymi znaczeniami na piersi i kończynach. Są to psy o mocnej budowie, zwykle ważą około 25-40 kg.

Charakter Chinooka jest łagodny, przyjacielski i inteligentny. Są one oddane swoim właścicielom i dobrze zachowują się w rodzinie z dziećmi. Są to psy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej, ale są równie zadowolone z leniwego dnia w domu. Ze względu na swoje zapędy zaprzęgowe, Chinooki dobrze radzą sobie w trudnych warunkach i wierzą w pracę zespołową.

Chinooki są zwykle zdrowe i silne, ale mogą być narażone na pewne problemy zdrowotne, takie jak dysplazja stawów lub problemy z oczami. Są to psy, które wymagają systematycznego szczotkowania, ale ich sierść jest stosunkowo łatwa do pielęgnacji.


Jak dbać?

 

Pluszowy podwójny płaszcz Chinooka jest dość łatwy w pielęgnacji. Jak wszystkie ssaki, Chinooki trochę gubią sierść przez cały rok. Cotygodniowe szczotkowanie pomoże usunąć brud i luźne włosy i utrzymać psa w jak najlepszym stanie. Dłuższe, codzienne sesje szczotkowania będą wymagane w okresie linienia, który zwykle ma miejsce dwa razy w roku, ale zdarza się częściej w przypadku wysterylizowanych lub wykastrowanych zwierząt. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, pazury należy regularnie przycinać, ponieważ zbyt długie paznokcie mogą być bolesne dla psa i powodować problemy z chodzeniem i bieganiem.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij