Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Chart angielski (Whippet) | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Chart angielski (Whippet)

Opis rasy

 

To psy średniej wielkości o eleganckiej sylwetce. Są bardzo spokojne i łagodne, ale potrzebują także sporo ruchu. Lubią się uczyć i cechuje je bardzo dużą inteligencja. Są to bez wątpienia idealne psy dla całej rodziny.

Psy te są uosobieniem elegancji oraz stylu. Jego wesołe usposobienie i przyjazne nastawienie sprawiają, że doskonale dogadują się zarówno z ludźmi, jak i z innymi zwierzętami. Bardzo szybko aklimatyzuje się w nowych warunkach i najczęściej nie sprawia większych problemów. Nie ma także trudności z poznawaniem nowych osób, gdyż psy tej rasy są bardzo przyjaźnie nastawione.


Wygląd i charakter

 

Charty angielskie uwielbiają zabawy, co sprawia, że świetnie odnajdują się w towarzystwie dzieci. Muszą one jednak obchodzić się z tymi psami ostrożnie, gdyż są one bardzo wrażliwe. Przywiązują się do swoich opiekunów, ale nie są zbyt nachalne w kontaktach z nimi. Lubią wylegiwanie się na posłaniu i bardzo cenią sobie komfort.

Są to bystre psy, które bardzo chętnie uczą się nowych komend. Są bezproblemowe we współpracy, dlatego z ich szkoleniem powinny poradzić sobie nawet niedoświadczone osoby. Wspólne treningi są okazją do zbudowania trwałej relacji opartej na zaufaniu, a także pozwalają podnieść pewność siebie. Jest to rasa, która świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku osób aktywnych, które chcą uprawiać sport w towarzystwie swojego pupila, jak i dla rodzin z dziećmi. Świetnie odnajdują się w każdych warunkach, dlatego bez problemu mogą mieszkać nawet w niewielkim mieszkaniu.

Chart angielki whippet to pies o harmonijnej budowie ciała. Głowa jest smukła; kufa zwęża się ku końcowi; szyja długa i muskularna; klatka piersiowa głęboka i pojemna. Kończy przednie oraz tylne whippeta są silne i proste; ogon długi, zwężający się bez pióra.


Jak dbać?

 

Pielęgnacja psów tej rasy nie sprawia większych problemów. Ich krótką sierść wystarczy wyczesać od czasu do czasu. Opiekun musi jedynie pamiętać o regularnym sprawdzeniu czystości uszu, aby nie dochodziło w nich do rozwoju infekcji.

Chart angielskie wbrew pozorom nie potrzebują wielogodzinnych spacerów czy intensywnej aktywności fizycznej. Wystarczą mu 3 spacery dziennie połączone z zabawą z opiekunem lub innymi psami. Pozwoli mu to zaspokoić naturalne potrzeby i wyciszyć się po powrocie do domu.

Charty nie lubią samotności i doskonale czują się w towarzystwie. Bez problemu może mieszkać z innym psem, a nawet kotem. Nie mają tendencji do nadmiernego szczekania, dlatego nie będą przeszkadzały sąsiadom.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij