Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

|

Zamów ponownie

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Border Terrier | Podstawowy Opis Rasy Psów - PetBox

Border Terrier

Opis rasy

 

Wielbiciele optymistycznego i zwinnego border terriera cenią sobie reputację swojej rasy jako twardego, bezproblemowego teriera pracującego. Te dzielne, szczęśliwe i czułe psy są popularnymi zwierzętami domowymi w mieście i na wsi. Żylasta sierść jest łatwa w utrzymaniu. Border terriery, które mają od 27 do 40 cm w kłębie, łatwo rozpoznać wśród innych małych terierów dzięki unikalnemu kształtowi głowy „rasa ma „głowę wydry”, jak mówią hodowcy. Inną wyróżniającą cechą jest to, że mają dłuższe nogi niż inne małe teriery. Sierść druciana może być siwa i podpalana, niebieska podpalana, pszeniczna lub czerwona. Bordery są opisywane jako „twarde jak paznokcie” podczas pracy, ale w domu są pogodne, czułe i można je trenować. Bordery uwielbiają odkrywać świat na świeżym powietrzu i są świetnymi towarzyszami zabaw w dzieciństwie. Bordery, wyhodowane jako psy wiejskie, dobrze przystosowują się do życia w mieście, o ile mają dużo ruchu. Bordery zwykle dogadują się z innymi psami, ale ich instynkty łowieckie mogą zostać rozbudzone, gdy koty lub wiewiórki staną im na drodze


Wygląd i charakter

 

Border Terrier to rasa psa, która pierwotnie została wyhodowana do polowania na gryzonie w okolicach granicy między Anglią i Szkocją. Obecnie są one popularnymi psami towarzyszącymi, szczególnie w Wielkiej Brytanii.

Border Terrier jest małym, silnym i zwinnym psem. Ich sierść jest twarda i szorstka, o długości około 5 cm, w różnych odcieniach piaskowej, czerwonej lub ciemnoszarej. Mają one charakterystyczny wygląd, z głową, którą zdobią owłosione brwi, a ich oczy są żywe i sprytnie patrzące. Border Terriery osiągają wysokość w kłębie do 28 cm i wagę od 5 do 7 kg.

Charakterystyczną cechą charakteru Border Terriera jest ich niezależność i inteligencja. Są one bardzo energiczne i zawsze gotowe do zabawy, ale jednocześnie mają swoje zdanie i lubią wykazywać swoją niezależność. Border Terriery są niezwykle lojalne i oddane swoim właścicielom, ale mogą być nieufne wobec obcych.

Są one również bardzo inteligentne i łatwo się uczą, ale mogą czasami być uparte i trudne w szkoleniu. Ze względu na swoje pierwotne przeznaczenie jako psów myśliwskich, Border Terriery są bardzo zwinne i szybkie, co sprawia, że potrzebują one regularnej aktywności fizycznej i mentalnej.

Border Terriery to wspaniali towarzysze dla ludzi, którzy lubią aktywny tryb życia i szukają psa, który będzie ich towarzyszył w długich spacerach lub bieganiu. Są również wspaniałymi psami rodzinymi, szczególnie dla rodzin z dziećmi, którzy szukają psa, który będzie miał tyle samo energii co dzieci. Border Terriery są przyjazne i kochające psy, które sprawią, że ich właściciele będą się czuli szczególnie umiłowanymi i docenionymi.


Jak dbać?

 

Border Terrier ma podwójną sierść: twardą, żylastą sierść okrywową na miękkim, puszystym podszerstku. Podobnie jak większość ras podwójnie powlekanych, Border zrzuca sezonowo. W większości przypadków wystarczy szybkie wyczesywanie co tydzień lub dwa, aby utrzymać sierść w dobrej kondycji. W okresie linienia właściciele mogą spodziewać się spędzenia około pół godziny każdego dnia na usuwaniu martwych włosów rękami, grabiami lub narzędziami do usuwania. Włos okrywowy odpycha brud, ale kąpiel osłabia tę zdolność. Zwykle brudnego border terriera można wyczyścić ręcznikiem i szczotką. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, pazury BT należy regularnie przycinać.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

Copyright © 2024 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij