Zadzwoń i złóż zamówienie: +48 502 994 360

Darmowa wysyłka od 119 zł

W subskrypcji dostawa zawsze 0 zł!

Border Collie | Charakter, Umaszczenie, Żywienie | Charakterystyka Rasy - PetBox

Border Collie

Opis rasy

 

Są to psy uważane za jedną z najmądrzejszych ras na świecie. Mimo swojej inteligencji nie są to czworonogi dla każdego. Wymagają odpowiedniego szkolenia oraz konsekwencji w działaniu. Dowiedz się, co charakteryzuje tą rasę i czy jest ona odpowiednia dla Ciebie.


Wygląd i charakter

 

Psy tej rasy cechuje przede wszystkim przyjazne nastawienie do otaczającego je świata, ogromna potrzeba aktywności fizycznej oraz ponadprzeciętna inteligencja. Mimo swojego wyjątkowego charakteru nie są to psy dla każdego. Potrzebują bowiem świadomego opiekuna, który zapewni im nie tylko odpowiednią dawkę ruchu, ale zadba również o ich potrzebę ciągłej nauki. Taka stymulacja umysłowa jest bardzo ważna dla prawidłowego rozwoju tych psów.

Temperament border collie oraz ogromne pokłady energii sprawiają, że nie może usiedzieć na miejscu. Jeśli nie będzie miał szansy na to, aby w odpowiedni sposób ją spożytkować, to może to powodować wiele problemów. Znudzony przedstawiciel tej rasy będzie niszczył wszystko, co spotka na swojej drodze. Nie pomoże zamknięcia psa w ogrodzie, gdyż chętnie zajmie się kopaniem w nim dziur.


Jak dbać?

 

 

Decydując się na psa tej rasy należy na uwadze mieć to, że wymaga on bardzo dużo uwagi oraz odpowiedniego szkolenia. Tylko wtedy opiekun będzie w stanie zapanować nad jego temperamentem. Bardzo ważne jest to, aby nauczyć psa odpoczynku po powrocie do domu. Muszą wiedzieć, że dom jest miejscem, w którym jest czas na spokojny wypoczynek. Ze względu na to, że są wpatrzone w swojego opiekuna mogą mieć problem z samotnością. Nad tym również należy pracować podczas szkolenia. Dzięki temu pies nie będzie miał obaw przed pozostaniem w domu w samotności.

Border collie to psy pasterskie, dlatego zdarza się, że wykazują one nieposkromioną chęć do pogoni za innymi psami lub zwierzętami. Może to być problematyczne zwłaszcza podczas spaceru bez smyczy. Dopóki opiekun nie ma pewności, że jego pies zareaguje w odpowiedni sposób na przywołanie, to powinien mieć go pod nieustanną kontrolą.

Żywienie border collie musi być dopasowane do poziomu jego aktywności. Jeśli uprawia on psie sporty i bardzo dużo biega, to pożywienie musi dostarczać mu energii oraz niezbędnych składników odżywczych. Należy regularnie czesać jego długą sierść, co zapobiegnie rozsypywaniu jej po całym domu w okresie linienia.

Sklep stacjonarny i punkt odbioru paczek

ul. Serwisowa 3 lok. 1

05-082 Blizne ŁaszczyńskiegoZobacz numer

Sklep stacjonarny - Warszawa

Ul. Montwiłłowska 1/5

03-890 WarszawaZobacz numer

PetBox pomaga

Każdego roku przekazujemy 1% naszych zysków organizacjom non-profit i projektom środowiskowym, które dbają o lepszą przyszłość dla wszystkich.

 

Pomagaj razem z nami!

Copyright © 2023 PetBox – wszystkie prawa zastrzeżone

Realizacja: Gophery

Koszyk zamknij